Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
|
ПЕРЕДДЕНЬ ДОБИ ВОДОЛІЄВОЇ : ФІЛОСОФСЬКИЙ РОМАН-ДИЛОГІЯ, Том I
Федь Анатолій
— Склянка Часу*Zeitglas,
2013.
— 470 с.
— (Серія: Сучасний роман).
— м.Канів. — Наклад 1000 шт.
Можливість автографа.
ISBN: 978-966-2306-44-6
ББК: 84(4 Укр-Рос)6-4
Жанр:
— Проза
— Роман-виховання
— Філософська антропологія
Анотація:
Наскрізні герої роману: Прстір – частина узвишшя Українського степу і Час – між голодомором (1933) і голодом (1947). Авторові достеменно не відомо, ким читачеві доводиться Антон (перша книга) і Данилко (книга друга): дідом, дядьком, братом чи іншими якимись родичами. Хвіртка, через яку підлітки збираються виходити у широкий світ – з горбилів нетесаних для міцності колючим дротом скручених. Можливо через те усюди вони свої і ніде не дома, завжди у часі й позачасом, пов’язані з силами космічними. Життя своїх героїв-дітей та їхніх матерів – Натки і Гертруди – автор не вивчав за підручниками й хрестоматіями. У тому далекому сорок сьомому він жив між ними, і зараз, через десятиліття, їх світлі образи воскресила пам’ять. Це роман-спогад про вчорашній чорно-білий, подеколи кольоровий сон, який знайшов притулок на папері як філософський роман про межичасся – довоєнним голодомором і післявоєнним голодом. А ще ось про що: хай кожен буде пильним, його оточують тілесні сили, про які вона, здебільшого не має й гадки.
Лінк із зображенням книжки:
|
Рецензія |
23.05.2013
Автор рецензії: Юлія Стуканова, кандидат історичних наук, м. Донецьк
(джерело:
Коментар)
Українська історія є багатовимірною, та все ж єдиною. Літературне освоєння історичної проблематики має велике значення, адже пропонує читачеві стати активною стороною осмислення подій, які викладаються у творі, на всіх рівнях – від загальнонародного до особистісного. У творі Анатолія Федя «Переддень Доби Водолієвої» присутній ще і космічний рівень, що можна, на мою думку, тлумачити як приклад інтенсифікації історіософських пошуків значення долі українства, зокрема у ХХ ст., у планетарному, загальнолюдському вимірі.
Читання твору А. Федя приваблює, серед іншого, й тим, що у романі представлена ... [ Показати всю рецензію ]
українська Донеччина у надскладний момент української історії (чи буває в ній інакше?). І можна зробити висновок, що подібні моменти історії, що є сумою особистих зусиль, особистісних історій, можуть (вибір є завжди) визначатися не лише зовнішніми чинниками, а, насамперед, життям Духу особистості, спраглого Духу, що осягає себе в трагічній історії народу.
Слід особливо відмітити, що автор майстерно володіє словом: образність, метафорика його роману робить читання захоплюючим винаходженням смислів, які не осягнути лише розумом, адже тут потрібно задіяти і почуття, й інтуїцію.
Дякую авторові, дякую видавцеві чудового роману – прикладу сучасної української літератури світового рівня.
Юлія Стуканова, кандидат історичних наук, м. Донецьк [ Згорнути рецензію ]
|
|
|
|