Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Октава : Музичний альманах
Апалькова Ірина, Шеверного Маргарита, Охріменко Віктор
(Переклад:
О.Апальков)
— Склянка Часу*Zeitglas,
2015.
— 108 с.
— (Серія: Музичний альманах).
— м.Канів. — Наклад 300 шт.
Музичний альманах ОКТАВА, як науково-популярна збірка, адресується широким колам шанувальників музики.
Її мета – популяризація розмаїття музичної культури України: нариси й розвідки про творчість українських композиторів (в першу чергу - композиторів-аматорів, без яких музичне життя будь якої країни не можна уявити), виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо.
Лишаючись довідково-дослідним виданням, альманах ставить своєю метою поширення музичних знань та популярізацію самодіяльної музичної творчості.
Саме тому редакція надає преференції статтям, розвідкам, коли за даною темою популярна література відсутня. У деяких випадках статті можуть бути відтворенням маловідомих матеріалів, що стали бібліографічною рідкістю (публікації давнішніх періодичних видань, іноземні публікації, що не перекладалися українською мовою).
Примірники альманаху можна придбати післяоплатою 50 грн.
(плюс поштові витрати), замовивши книгу у видавництві zeitglas@ck.ukrtel.net
** Довідки за тел. (04736) 36805, або zeitglas@ck.ukrtel.net
Другий випуск альманаху ОКТАВА підводить певні підсумки та вносить “корекції” до першої спроби альтернативного музичного видання України, розпочатого минулого року. Редакцією отримано чисельні листи із відгуками на вихід першого випуску, на сайт альманаху надійшло багато коментарів. Ми, вдячні всім дописувачам і друзям, переконалися, що треба зберегти й розвинути далі той творчий інтерес, який був викликаний “першою ластівкою”. Звісно, у такий складний час дуже важко берегти та вдосконалювати будь-які творчі проекти. Але слід сприяти збереженню набутого досвіду та тих цінностей, котрі утворені ... [ Показати всю рецензію ]
талановитими людьми нашої країни. Саме тому ми підготували й адресуємо широким колам шанувальників животворного джерела музичної та пісенної творчості другий випуск альманаху “ОКТАВА”. До уваги читача - ексклюзивні інтерв`ю, нариси й розвідки про творчість корифеїв та сучасних українських митців: виконавців, композиторів (і в першу чергу - композиторів-аматорів), самодіяльні і професійні колективи, музичні течії та розмаїття культурницького життя України.
Отличный альманах. Очень нужный не только авторам, но и читателям. Интересные рассказы о неизвестных авторах, и приличные произведения на различные темы, вкусы и уровни. И самодеятельные, и даже профессиональные исполнители могут пополнить свой репертуар.
Моя песня "Манченки" ещё ранее была на моей странице этого сайта в формах и аудио (около 1000 прослушиваний), и видео (около 2000 прослушиваний) . Но,Альманаху "Октава" чрезвычайная благодарность, что вместе с очерком обо мне Маргариты Гасановой поместили и песню, где и стихи и музыка мои. Может, благодаря Альманаху она принесёт больше пользы ... [ Показати всю рецензію ]
людям. Может, кто-нибудь включит её в свой концертный репертуар.
Расцветать и крепнуть Альманаху "Октава", з доровья, вдохновения и энергии его авторам, дальнейших творческих успехов его издателям!!!
Автор рецензії: Георгій Лук`янчук
(джерело:
Слово просвіти)
Цьогорічний МюзикФест був багатим і на інші цікаві музичні події. У рамках фестивалю головний редактор “Української музичної газети” Олеся Найдюк презентувала оновлений формат цього видання, Ірина Апалькова представила музичний альманах “Октава”.
Щиро вітаю з виходом в світ нового альманаху, цікавого й пізнавального видання, розрахованого на широке коло читачів.
Безумовним позитивом є його спрямованість на мистецьку проблематику; в цьому сенсі нове видання продовжує ідейно-художній зміст числених вітчизняних збірок, що ще з 19 ст. виконували роль просвітницьких та полемічних «осередків» в різних куточках України, відігравали значну роль у розвитку української літератури, театру, були своєрідними «містками» між різними галузями мистецького знання.
При наявній перевазі альманахів літературно-мистецького напрямку, які, в загальному сенсі, ... [ Показати всю рецензію ]
були збірками ессе, літературних та науково-популярних творів, музичні альманахи в Україні можна було рахувати одиницями.
Даний музичний альманах, при всій оригінальності тематики та жанрів, як здається, продовжує ідеї Всеукраїнської музичної газети, друкованого органу Всеукраїнської Музичної Спілки; і це є важливою ознакою «життєвості» його жанрово-тематичного призначення. Уявляється, що його вміст має бути спрямований, передусім, на проблематику творчості митців-аматорів, на висвітлення «больових точок» музичного аматорського мистецтва – як композиторського, так і виконавського; на вивчення потреб слухацького середовища у пошуках перспектив подальшого розвитку цієї обширної галузі.
Саме їдея популяризації розмаїття музичної культури України парадоксально висуває вимоги обмеження тематики альманаху – регіональними та жанровими межами. Поняття «музичної культури України» – надзвичайно широке; мені здається, що обмеживши тематику збірки, скажімо, музичною культурою Черкащини, або певним «жанровим полем», –- скажімо, «популярна музика», автори досягнуть більш якісної спрямованості публікацій та уточнять ідею цінності аматорського музичного мистецтва, навколо якої групувались би проблеми виконавців, конкурсів, новини музично-драматичних вистав, молодіжного мистецтва та музичного життя діаспори тощо...
Автор рецензії: Георгій ЛУК’ЯНЧУК
(джерело:
Слово просвіти)
Фестиваль сучасної класики
Георгій ЛУК’ЯНЧУК
У Києві завершився XXVI щорічний фестиваль сучасної класичної музики. Кожен день цього музичного форуму дарував шанувальникам музики радість від почутих творів. Відкрився фестиваль “Хоровою мозаїкою” у виконанні хору “Хрещатик” під керівництвом Павла Струця та хору “Київ” під орудою Миколи Гобдича. У їхньому виконанні прозвучали твори метрів хорового співу Лесі Дичко, Ганни Гаврилець, Валентина Сильвестрова і Віктора Степурка.
Під час офіційного відкриття фестивалю, що відбулося в Колонній залі ім. М. Лисенка, Віцепрем’єрміністр—міністр культури ... [ Показати всю рецензію ]
України В’ячеслав Кириленко вручив державні премії ім. М. Лисенка, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського та Почесні грамоти композиторам Аллі Загайкевич, Олександру Щетинському, Івану Тараненку, Сергію Пілютікову, солістці ансамблю “Київська камерата” скрипальці Мар’яні Скрипі… Також на відкритті публіці представили цікавий музичнотеатральний перфоменс Івана Небесного.
А в неділю у Ворзелі, що на Київщині, задля відродження діяльності Будинку творчості композиторів “Ворзель” Національної спілки композиторів України, котрому цього року виповнюється 75, відбулася музична благодійна акція “VorzelMarathon”, проведена Всеукраїнським благодійним фондом “Зірки та зіроньки”.
У наступні дні відбувалися презентації нових творів вітчизняних і зарубіжних композиторів у рамках музичних програм: “Симфонічні імпрези”, “Симфонічні спектри”, “Класика і сучасність”, “Духовна музика сучасної України”, “Хорові контрасти”, “Музичні зустрічі в Будинку звукозапису”, “Полтава — музичний дарунок Києву”… Окремими концертами прозвучали програми, які підготували творчі колективи і окремі композитори. Так Національний ансамбль солістів України “Київська камерата” під орудою Валерія Матюхіна презентував слухачам “Посвяту Б. Лятошинському” (до 120річчя від дня народження) та “Музичну мапу України”. Ансамбль нової музики “Рикошет” представив програму “Одна хвилина реклами”. А композитори С. Пілютіков та С. Зажитько з гуртом “Heat” — альбом композицій “Важкий синдром”.
Твори зарубіжних композиторів із 15 країн світу прозвучали в серії концертів програми “Музичні діалоги”: Україна—Іспанія, Україна—Канада (у виконанні “Грифонтріо” з Канади), Україна—Польща, Україна—Швейцарія, Сучасна музика у виконанні тріо “Immersio” (Австрія), “Польська композиторська школа повоєнного часу” (у виконанні ансамблю “ Sed Contra”), що відбулися за сприяння посольств і благодійних фундацій відповідних країн. Так, зокрема, на концерті Україна—Швейцарія, що проходив у Міжнародний день музики під орудою знаного композитора і диригента Володимира Рунчака, звучали твори Г. Брукнера, О. Балаускаса, С. Луньова, В. Рунчака у виконанні камерного ансамблю та чудових виконавців — гостей із Швейцарії: скрипальки Габріели Брунер і віолончеліста Дениса Северина. Прозвучав Мандрівний ф’южнпроект “Музика української землі” від Творчої майстерні Івана Тараненка у виконанні НАОНІОркестра та Фольклорного гурту “Многая лєта”.
Цьогорічний МюзикФест був багатим і на інші цікаві музичні події. У рамках фестивалю головний редактор “Української музичної газети” Олеся Найдюк презентувала оновлений формат цього видання, Ірина Апалькова представила музичний альманах “Октава”.
У міжнародному видавництві «Склянка часу» на разі вийшов друком музичний альманах «Октава» - довідково-дослідне видання, яке ставить на меті поширення музичних знань та популяризацію самодіяльної музичної творчості.
У першому числі видання серед нарисів про композиторів-аматорів України надруковано розвідку Світлани Ремжиної - магістра з музичного мистецтва за фахом «оперний спів», солістки Запорізького державного академічного обласного музично- драматичного театру ім. В Магара про авторську пісенну творчість Марини Брацило - «Українська душа».
Розвідка презентує творчий доробок в напрямку ... [ Показати всю рецензію ]
пісенних історико-культурних традицій козацького краю в українській авторській пісні поета та пісняра Марини Брацило, родом із Запоріжжя.
Видання може бути цікавим усім закладам, які популяризують українську пісенну творчість.
Зацікавлені можуть замовити «Октаву»: е-mail: zeitglas.@ck.ukrtel.net, або за тел.: 0473636805.
Автор рецензії: Марія ГЛАМАЗДІНА
(джерело:
газета ДЗ)
Міжнародний літературний журнал "Склянка часу" відомий тим, що дає можливості авторам-початківцям явити світу свої творіння поруч із творами вже відомих письменників і поетів. Тепер до кола митців слова "Склянка часу" долучила ще й музикантів - композиторів-аматорів із усіх куточків України. Нариси й розвідки про творчість українських композиторів, виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичне життя української діаспори друкує віднині музичний альманах "Октава", який видається за сприяння журналу "Склянка часу".
Перший його випуск побачив світ на початку червня 2015 року в ... [ Показати всю рецензію ]
Каневі. Упорядник альманаху - викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Ірина Апалькова. Її довідково-дослідне видання ставить на меті поширення музичних знань і популяризацію самодіяльної музичної творчості. "Октава" - це збірки статей різних авторів про творчість як професійних музикантів, так і музикантів-аматорів.
Серед них - уродженець Канева, український композитор, виконавець, педагог Іван Тараненко; директор центру культури і дозвілля села Дирдин Городищенського району Черкаської області, автор понад 70 пісень Олександр Марченко; український композитор Володимир Гарцман, який живє в США, де продовжує творити й популяризувати українську музику, й ще багато талановитих українських музикантів, які живуть у селах, районних центрах України, даруючи свої твори своїм землякам, навчаючи музиці дітей, працюючи керівниками будинків культури.
Кожен із них знаходить час для творчості, яка надихає, надає сенсу життю, дарує крила митцю і радість його шанувальникам. Крім нарисів про композиторів альманах містить ноти їх творів. Існує також електронна версія альманаху, в якій містяться файли із записами музики авторів-героїв статей альманаху "Октава".
Видання буде цікавим музикантам, студентам музичних факультетів і всім шанувальникам музики.
У міжнародному видавництві «Склянка часу» на разі вийшов друком музичний альманах «Октава» - довідково-дослідне видання, яке ставить на меті поширення музичних знань та популяризацію самодіяльної музичної творчості.
У першому числі видання серед нарисів про композиторів-аматорів України надруковано розвідку Світлани Ремжиної - магістра з музичного мистецтва за фахом «оперний спів», солістки Запорізького державного академічного обласного музично- драматичного театру ім. В Магара про авторську пісенну творчість Марини Брацило - «Українська душа».
Розвідка презентує творчий доробок в напрямку ... [ Показати всю рецензію ]
пісенних історико-культурних традицій козацького краю в українській авторській пісні поета та пісняра Марини Брацило, родом із Запоріжжя.
Видання може бути цікавим усім закладам, які популяризують українську пісенну творчість.
Зацікавлені можуть замовити «Октаву»: е-mail: zeitglas.@ck.ukrtel.net, або за тел.: 0473636805.
Автор рецензії: Олександр Козленко
(джерело:
Рецензія)
Як я зрозумів, альманах «Октава» - це перша ластівка на ниві популяризації музичної культури. Якщо це так, то честь і хвала упоряднику та видавцеві. Хоча гроно самодіяльних композиторів, на мою думку,набагато рясніше. Тож працювати є над чим.
Непогано було б давати (за згодою композитора) контактні телефони чи адреси для налагоджування контактів. А ще одна пісня з нотами не дає повного уявлення про творчий багаж героя розповіді.
Розвиваючи думку Лесі Туровської щодо збірок про людей різних професій, насмілився б запропонувати краєзнавчу тему, адже в нашій країні чимало куточків, пов'язаних ... [ Показати всю рецензію ]
зі славними іменами, подіями або просто цікавими з будь-якої точки зору. Для багатьох було б цікаво дізнатися про такі місця, щоб при нагоді відвідати їх і на власні очі це побачити.
Повертаючись до «Октави», запропонував би розділ «На допомогу самодіяльним виконавцям» з творами самодіяльних композиторів (і не тільки) для солістів, колективів, хорів на периферії, в регіонах.
Я теж нещодавно відкрив для себе «видавництво «Склянка часу» й приємно вражений його здобутками на тлі сучасного стану регіонального книговидання. Тож зичу не збавляти обертів, так тримати!
Автор рецензії: Віктор Охрименко
(джерело:
Клуб поезії)
Музичний альманах
«Октава»
Видавництво "Склянка часу"
Канів – 2015
Видавництво і часопис «Склянка часу» вже не один рік знайомить своїх читачів з поезією і прозою, як авторів-професіоналів, так і аматорів письменництва, чим вносить свій вклад в підтримку літературного процесу в Україні.
«Склянка часу» підтримує також і художників, публікуючи ілюстрації, репродукції картин і графічних робіт.
Тому вірним і логічним кроком стала спроба висвітлення і музичної творчості декого з ентузіастів композиторства. Було запропоновано надсилати матеріали для альманаху «Октава», а потім і видано ... [ Показати всю рецензію ]
збірку нарисів не про столичних «звьоздних» знаменитостей, а про музикантів, композиторів, так би мовити, першого ешалону.
Читаючи збірку, не раз ловив себе на думці який же талановитий у нас народ, він може творити і завдяки сприятливим умовам і всепереч несприятливим.
В кожному нарисі на двох-трьох сторінках стисло розповідається про творчу чиюсь творчу долю, часто подвижницьку працю.
Ось розповідь про сільського ді-джея, який зумів створити в звичайному клубі дійсно епіцентр молодіжного життя.
Ось юний талант, вражений технікою біт-боксу заокеанського майстра, самотужки засвоїв її, почав виступати на сцені, а згодом став створювати власні танцювальні композиції.
Хтось разом з групою ентузіастів створив джазовий колектив і започаткував музичий фестиваль.
Хтось організував ряд музично-пісеннних проектів, в тому числі і для людей з обмеженими фізичними можливостями, стимулював їх сценічні виступи, успішно проводить арт-терапію – досить ефективний метод лікування і реабілітації інвалідів.
Один ентузіаст керує ансамблем, другий оркестром, третій хором.
Комусь пощастило активно працювати «вживу» в організованих гуртках, центрах, музичних студіях, школах мистецтв, будинках народної творчості.
Комусь вдалося знайти середовище однодумців в віртуальному просторі і там намагатись самореалізовуватись.
Деякі самодіяльні композитори створюють пісні разом з місцевими поетами і виступають перед земляками на концертах, тематичних вечорах.
Є й такі, що приймають участь в конкурсах, фестивалях, музичних проектах, на гастролях, виступають на радіо і телебаченні.
Дехто з композиторів розповідає про особливості своєї музичної творчої «кухні». А Ігор Тилик, Віктор Николишин ділиться цікавими філососькими роздумами про природу музичної творчості, процес творення.
В нарисах перераховуються досягнення, творчі здобутки того чи іншого митця – концерти, збірки, презентації, аудіо-диски, окремі твори.
Цікавим і логічним є й присутність в збірнику «Октава» нот пісень після кожного нарису. Дещо з доробку композиторів, згаданих в збірнику вдалося знайти і послухати (хвала Інтернету).
І подумалось мені знову після прочитання альманаху – подібні видання, як повітря потрібні для розвитку, розширення літературно-мистецького, музичного середовища в Україні.
Це на просто незаповнена ніша, це незаповнене море, яке нам, українцям, є чим заповнити.
Тим паче, що тепер віце-прем’єр-міністр і міністр культури України Кириленко ініціює введення обов’язкової квоти трансляції в ефірі українських пісень до 75%. Донедавна діяла квота, яка зобов'язувала теле- і радіо-канали транслювати не менше 50% україномовної продукції. Проте, радіостанції в Україні («українськими» їх назвати язик не повертається) усі квоти дуже легко обходили: наприклад, «крутили» виключно україномовні пісні в проміжку десь від 2 ночі до 6 ранку, формально дотримуючись законодавчих вимог. Таке собі «ѓетто-мюзик». Більше того, до радіостанцій, які повністю ігнорували виконання квот («Радіо-шансон», « Рускоє Радіо», «Наше радіо», «Ретро FM», «Шарманка») в час, коли йде війна з Росією, додаються нові (наприклад, «Радіо Пятніца»), яке транслює виключно низькопробну російськомовну попсу.
Щодо телеканалів, то україномовний продукт тут можна знайти ще рідше. А все те, що цілими днями транслюють теле- та радіостанції приводить лише до деградації. Проблема в тому, що власниками українських медіа є неукраїнці. Всім музичним гуртам, котрі творять сповнене національної ідеї мистецтво взагалі закрито шлях до теле- чи радіоефіру.
Можливо цього разу, коли в горнилі війни в Україні нарешті формується громадянське суспільство, квота дійсно збільшить шанси на появу в ефірі україномовних пісень. Вона стане приводом для програмних менеджерів і діджеїв придивитись уважніше до того, як виглядає зараз асортимент пісень, що створюються і записуються в Україні. От і стануть тоді їм в пригоді такі збірочки, як «Октава».
Автор рецензії: Оксана Узікова
(джерело:
Склянка Часу)
... Це надзвичайно цікава і неординарна ідея, яка приваблює до себе талановитих митців з усієї України! Вихід у світ такого прекрасного альманаху сприяє розвитку культурно-мистецького життя України! Дякуючи Богу і завдяки Вашій ініціативі та зусиллям цей альманах зумів відкрити творчий шлях всім людям: професіоналам і аматорам, котрі люблять музику. Вражає, насамперед, творча свобода, якою дихають всі нариси, інтерв'ю та науково-популярні статті альманаху. Також мені сподобалось те, що всі твори написані живою, одухотвореною мовою, що дає можливість легко читати і багато цікавого та нового пізнавати. ... [ Показати всю рецензію ]
Ви робите благородну справу для нашого народу. Цей альманах є новим культурно-мистецьким явищем в Україні, що підкреслює його актуальність. Дуже добре, що окрім статей з фотографіями надруковані також ноти творів композиторів і вірші. Це надихає на нову творчість і допомагає обміну творчим досвідом. Сподобалась гарна обкладинка альманаху, яка відрізняється оригінальним дизайном і яскравим, різнобарвним колоритом. "Октава" - це неповторна мозаїка вражень і свіжих почуттів! Бажаю Вам творчих успіхів і нових, оригінальних випусків "Октави" та інших нових музично-живописних альманахів, в яких би поєднались твори музикантів і художників.
Вітаю все культурне поспільство з виходом «Октави»! Особисто мені було дуже цікаво читати кожну статтю, кожне інтерв’ю. Я знала, що Україна багата талантами, але в цій книзі вперше, мабуть, побачила, що для того, щоб реалізувати себе, не обов’язково вирушати до столиці – стільки талановитих людей живе і працює в невеличких містечках і селах! І не просто талановитих – затребуваних, самореалізованих, успішних!
Приємно було «зустріти» доброго знайомого – композитора Олега Стадніка, досить відомого на Хмельниччині і, без сумніву, в усій Україні.
Приємно здивував Віктор Охріменко, якого знаю уже ... [ Показати всю рецензію ]
декілька років, хоч і віртуально. Я давно читаю і насолоджуюся його віршами, а тепер, завдяки «Октаві», ще й буду співати його пісні.
Вперше почула про Марину Брацило (дякуючи Віті Омельчук), а про таких людей мали б знати всі українці.
Потішила розповідь про Олександра Марченка. Шкода, що так далеко той Дирдин, а то б залюбки завітала до «парафії» діджея Марафона.
Та й взагалі, всі статті цікаві, змістовні й корисні. Спасибі пані Ірині за гарну ідею і цікавий проект. Знаю, що він продовжується, тому запрошую небайдужих брати участь у знайомстві з непересічними особистостями, талановитими музиками, сіллю землі нашої!
Музичний альманах ОКТАВА, як науково-популярна збірка, адресується широким колам шанувальників музики.
Її мета – популяризація розмаїття музичної культури України: нариси й розвідки про творчість українських композиторів (в першу чергу - композиторів-аматорів, без яких музичне життя будь якої країни не можна уявити), виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо.
Лишаючись довідково-дослідним виданням, альманах ставить своєю метою поширення музичних знань та популярізацію самодіяльної ... [ Показати всю рецензію ]
музичної творчості.
Саме тому редакція надає преференції статтям, розвідкам, коли за даною темою популярна література відсутня. У деяких випадках статті можуть бути відтворенням маловідомих матеріалів, що стали бібліографічною рідкістю (публікації давнішніх періодичних видань, іноземні публікації, що не перекладалися українською мовою).
Вийшов друком перший випуск музичного альманаху «Октава»
Музично-теоретичний альманах
ISBN 978-966-2306-97-8
Упорядник та головний редактор Ірина Апалькова
Канів. Вид. "Склянка часу*Zeitglas", 2015. - 108 с.
Ця науково-популярна збірка адресується широким колам шанувальників музики.
Її мета – популяризація розмаїття музичної культури України: творчість українських композиторів і виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо.