Октава-III : Музичний альманах (випуск III)
Олександр Апальков, Упорядник: Ірина Апалькова, Шевернога Маргарита, Заржицька Еліна
(Переклад:
Ірина Апалькова, Олександр Апальков)
— Склянка Часу*Zeitglas,
2016.
— 80 с.
— (Серія: Музичний альманах ОКТАВА).
— м.Канів. — Наклад 500 шт.
Можливість автографа.
ISBN: 978-966-2306-95-8
Жанр:
— Мистецькі книжки
— Переклади сучасні
— Альманахи
Анотація:
Третій випуск альманаху «Октаваа» як і попередні продовжує знайомити коло музикознавців, виконавців та прихильників музичної культури із життєдайною творчістю у першу чергу композиторів аматорів та самодіяльних артистів різних регіонів нашої країни.
Поміж дванадцяти поданих матеріалів альманаху яскравим букетом представлені вже традиційно рубрики: нариси, авторецензії, інтерв*ю, ноти, єхо.
Ідучі на зустріч побажанням читачів, у цьому випуску ми збільшили вдвічі обсяг сторінок із нотами нових аматорських пісень. Причому серед них подано як твори ускладненого характеру так і адаптованого для виконання музикантами у дитячих садках, школах та самодіяльних колективах початківців.
Тож сподіваємося, що цей випуск альманаху знайде добрий відгук у всих тих, хто з ним ознайомиться.
С повагою Ірина Апалькова,
упорядник альманаху.
Лінк із зображенням книжки:
|
Паранойя влади
Вольфганг Шрайбер.
Музика та війна стали погано співвідноситься один з одним, і ніхто більш не говорить про воєнне мистецтво. А раніш вони йшли бік о бік с барабанним боєм, під фанфари та літаври, с маршами та скорботними піснями. Для точного матеріально-технічного забеспечення розгорнення військових з`єднань в будь-якому регіоні світу більш не потрібно ніякого дзвону, все вирішує високотехнологічна зброя. Однак художники та інтелектуали не припиняють вишукувать катастрофи на свій манер, випитувать, як насильство війни змінює людей. Американський кіноактор Дастін Хоффман, виступав ... [ Показати весь уривок ]
на Берлінському кінофестивалі з нагоди гала-представления «Cinema for Peace», в своїй антівоєнній промові піддавав критиці позицію влади заможніх в США. «Що ми можемо зробить?» - спитав він, і сам відповів, що в шестидесятих роках студентські протести знудили президента США піти в відставку: «Мене вражає влада, фізика влади та паранойя влади. Спрага влади існує тому, що вона є знаменником душі».
Влада і душа: всю історію оперного театру – чотири сторіччя від Монтеверді до Кагеля – можна було б назвати лабараторієй по винахідницьтву володарів та влади, скарбницею властних інтриг та спетих мученій любого роду, зіткнення холодних політичних расчьотів та володарів прекрасних душ та щирих почуттів.
Це в рівній ступені торкається як опери періода барокко, так і молодого Моцарта. Коли, наприклад семелітній вундеркінд Вольфганг Амадеус підкорював подвір`я та міста по всій Європі. Як раз завершилась семелітня війна, боротьба Австрії проти Пруссії, персоніфіцована в імперотриці Марії-Терезії та Фрідріхі Другом. Солдати на дорогах – такі були спогади тянугщося по всьому живому семелітньої дитини, котру оточювали тільки шикарні мундири аристократів. Сприймав чи він війну також і як череду жахливих картин? В своїй опері «Ідоменео» 25-літній Моцарт конфронтірував всіх своїх героїв с перекосами та душевними виродствами.. Троянська війна – людськими страджаннями тут карають жорстокі боги. Емоційні теситури музики кажуться схвильованими...
Переклад І.Апалькової [ Згорнути уривок ]
|