Східний вал. 1985 : альтернативні історії про Дніпропетровськ і Січеслав
Максим Січеславець
— Електрокнига,
2013.
— 178 с.
— (Серія: Конвертовані книжки).
— м.Київ. — Наклад 2793 шт.
Жанр:
— Альтернативна історія
— Друга світова
— Соціальна фантастика
Анотація:
„Східний вал” – альтернативна історія про розділені кордоном міста Дніпропетровськ та Січеслав. І про те, як примхи історії та політики і повсякчасне, іноді навіть збройне, протистояння двох берегів Дніпра позначаються на долях простих українців, мешканців цього химерного міста. Виявляється, що два світи – то не тільки два дитинства, але й дві юності, дві зрілості і дві старості. І, попри все, існує незмінне і дещо ревниве зацікавлення одне в одному.
Лінк із зображенням книжки:
|
Найбільш відвідуваним туристами місцем у Січеславі був, напевно, не Музей сучасного мистецтва і не Оперний Театр, а міст. Звичайний міст через ріку, що відрізнявся від інших своїх прикордонних побратимів по всьому світу лише тим, що це був, власне, не міст, а лише половина моста.
На початку шістдесятих між Україною та СРСР впроваджувалась політика «добросусідства та взаємовигідного співробітництва двох братських країн». Результатом цієї політики став збільшений у три рази товарообіг та оцей от недоміст. Об’єкт планували здати в експлуатацію у 1967 році – до двадцятиріччя перемоги «союзників» ... [ Показати весь уривок ]
над Гітлерівською Німеччиною, проект був узгоджений на найвищому рівні, кожна сторона повинна була зробити свою половину моста. Україна свою частину побудувала вчасно. Радянська ж сторона спочатку кілька разів переносила дату здачі своєї частки роботи, а потім, у зв'язку з похолоданням відносин між країнами, взагалі припинила будь-які потуги завершити будівництво.
Так і став міст пам’ятником невдалій спробі потоваришувати. З боку Січеслава на самому кінці добудованої частини був облаштований оглядовий майданчик. Атракціон для любителів екзотики – протягни руку, і ти вже у Радянському Союзі. З боку ж Дніпропетровська на мосту стояв пункт прикордонного спостереження, а самий вхід на конструкції моста стороннім людям був суворо заборонений. Якісь півтори сотні метрів тут відділяли мешканців Січеслава та гостей міста від суворих радянських прикордонників. [ Згорнути уривок ]
|