журнал "Склянка Часу*Zeitglas", № 75 : літературно-мистецький журнал "Склянка Часу*Zeitglas"
Олександр Апальков, Крым Анатолий, Свенцицкая Элина
— Склянка Часу*Zeitglas,
2015.
— 165 с.
— (Серія: журнал).
— м.Канів. — Наклад 1000 шт.
Можливість автографа.
Жанр:
— Апальков Олександр
— Хомутина Хельга
Анотація:
"Склянка Часу*Zeitglas"
вересень 2015, № 75
У вересневому номері 75 журнал „Склянка Часу*Zeitglas” публікує оповідання Олександра ВОЛКОВА „АНЯ И ПОПУГАЙ”, Віктора ШЕНДРИКА „КАЛИТКА”, Миколи СУБОТИ „БОЖА РІДНЯ…”, новели Еліни СВЕНЦИЦЬКОЇ, Антоніни ОСТРОЛУЦЬКОЇ та Віоли ВИХДЕІЩУК.
Розділ Альтернативна проза представлений новою п`єсою Анатолія КРИМА «ОСТАННЯ ЛЮБВО ГЕТЬМАНА», оповіданнями Влада НАСЛУНГИ „СУМЛІННЯ”, Христини ШЕВЛЯКОВОЇ «НЕ РАЗМЕНИВАЯСЬ», Таміли ЧУПАК «ДОРОГА ДО ХРАМУ».
У рубриці Вітчізняний роман продовжено публікацію нового роману Володимира САМОЙЛЕНКА «ЧАС РОЗКИДАНОГО КАМІННЯ».
ПОЕЗІЯ представлена творами В`ячеслава ПАСЕНЮКА, Сергія ЛЕВЧЕНКА, Світлани-Майї ЗАЛІЗНЯК, Юлії ВРОТНОЇ, Євгенії БІЛЬЧЕНКО, Андрія ДАЦКІВА, Олени БОРИШПОЛЕЦЬ та новітніх молодих українських авторів.
Розділ Критики та есеїстики друкує нарис Маргарити ШЕВЕРНОГИ „МОЗАЇЧНІ РОЗПИСИ ДУМОК” (про книгу Олександра АПАЛЬКОВА «КОЛЮЧІ ДЕРЕВА».
.
Галерея журналу представляє нові твори української художниці Тетяни КУГАЙ.
Примірники журнала можна придбати, післяоплатою 65 грн., (плюс вартість пересилки)
(при замовленні понад 5 примірників, вартість кожного становитиме 55 грн.)
замовивши в редакції :
zeitglas@ck.ukrtel.net
Лінк із зображенням книжки:
|
"...Є книги, прочитавши які, назавжди запам’ятовуєш перипетії сюжету, із задоволенням переповідаєш, але навряд чи перечитаєш знову – немає потреби. Натомість твори Олександра Апалькова – мозаїчні розсипи думок, відчуттів і вражень, перечитувати які не набридає, навпаки, щоразу відкриваєш для себе щось нове. Розгорніть книгу на будь-якій сторінці – і насолоджуйтесь! Автор торкається багатьох проблем: психологічних, політичних, суспільних, гендерних. Проте особисто мене найбільше зацікавили жіночі образи, розуміння письменником-чоловіком таїни жіночої душі.
Збірка «Колючі дерева» складається з ... [ Показати весь уривок ]
тринадцятьох творів, названих «оповіданнями», хоча є серед них і новели, і образки, і вірші в прозі, навіть невелика повість – «Похмілля на чужій учті». І більшість із них – про кохання. Про що ж ще варто писати?
Герой оповідання «Колючі дерева», яке дало назву збірці, розмірковує: «Ах, ці жінки, вони не розуміють свого щастя. Їм завжди потрібні плоди. Вони спершу засмучуються, потім гордяться, потім стрибають в безодню спогадів». Він робить усе, щоби жінки самі залишали його: так їм буде легше. А перед тим кожній дарує червону помаду – як символ краси, звабливості та свободи. Жінки, які залишили його, перетворюються на колючі дерева і проростають на кургані його минулої слави. А сам він, безіменний скіф, шукає свою Пері, одну-єдину, проте, знайшовши, воліє, аби вона теж покинула його. Чому так? Щоби кохана не була принесена в жертву, не пішла за ним в «його скотомогильник»?
Герой «Колючих дерев» «всіх обдаровував любовно, але любов’ю – дуже небагатьох».
Одна з тих, кого ліричний герой кохає по-справжньому – безіменна танцівниця («Пасадобль»). Майбутнє талановитої дівчини – велика сцена, слава і «номер дванадцятий», у спину якого так хотілося всадити ножа. Кохаючи надміру, герой не робить жодного кроку назустріч коханій: не говорить про свої почуття, навіть не намагається поцілувати, бо «боїться зламати» її. Можливо, не вважає себе гідним такої дівчини або не хоче брати на себе відповідальності за її долю. Слабкість це чи, навпаки, сильне, мудре рішення? Герой, без сумніву, постраждав, адже за двадцять років так і не розлюбив сірооку красуню. А от як склалася доля танцівниці, чи щаслива вона? Швидше за все, ні, адже кар’єра і слава не замінять кохання. Наприкінці оповідання герой нарешті робить крок назустріч щастю: набирає номер її телефону двадцятирічної давності. Але, як і очікувалося, номер не дійсний. Інший би тим не обмежився, розпочав пошуки, але наш герой продовжує далі плисти за течією життя, живучи спогадами і мріями про зустріч: «Побачити б її ще. Хоч би раз. І навіть не обіймати. А просто взяти в руки. Її долоні, плечі, її».
Так в «Зустрічах з нею» герой спочатку нерішучий, невпевнений у собі, але, майже втративши кохану, виявив силу – і вона підкорилася. Так мені хочеться думати, але я не впевнена, адже більшість персонажів-чоловіків цієї книги не здатні на рішучі дії, вони страждають і змушують страждати інших, вірячи, що чинять правильно, шляхетно.
Музикант Сашко з оповідання «Бесаме мучо» зустрічає чудову дівчину, студентку Марію, яка приїхала з Пітера, щоби заробити грошей на навчання. Позбавлена підтримки батьків, вона сама утримує свого хлопця-інваліда. Сашко закохується, але прощається з дівчиною назавжди. Більше того, від’їжджаючи, він розбиває гітару і погоджується взяти з собою брудну брюнетку, тим самим ніби відмовляючись від пошуків кращої долі...."
Маргарита Шевернога "Мозаїчні розписи думок" [ Згорнути уривок ]
|