Тимур Литовченко, Наталія ДЬОМОВА, Іван КРАСНОВ, Тала ВЛАДМІРОВА, Наталія ЩЕРБА, Юрій Муляр, Олександрина ван ШАФЕ, Олег КРИМОВ, Антон ТУДАКОВ, Пауль ГОССЕН, Віталій КРИВОНІС, Сусанна ЧЕРНЕНКО, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко : УФО №3(5) 2008 : Український Фантатсичний Оглядач : Рецензії в пресі.
Тимур Литовченко, Наталія ДЬОМОВА, Іван КРАСНОВ, Тала ВЛАДМІРОВА, Наталія ЩЕРБА, Юрій Муляр, Олександрина ван ШАФЕ, Олег КРИМОВ, Антон ТУДАКОВ, Пауль ГОССЕН, Віталій КРИВОНІС, Сусанна ЧЕРНЕНКО, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко : УФО №3(5) 2008 : Український Фантатсичний Оглядач : Рецензії в пресі
Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
УФО №3(5) 2008 : Український Фантатсичний Оглядач
Тимур Литовченко, Наталія ДЬОМОВА, Іван КРАСНОВ, Тала ВЛАДМІРОВА, Наталія ЩЕРБА, Юрій Муляр, Олександрина ван ШАФЕ, Олег КРИМОВ, Антон ТУДАКОВ, Пауль ГОССЕН, Віталій КРИВОНІС, Сусанна ЧЕРНЕНКО, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко
Тимур ЛИТОВЧЕНКО. "З печер до зірок" (колонка редактора)
Літпроцес
Десять пунктів про «УФО» (концепція)
Проза
Наталія ДЬОМОВА. "Слухай, продай душу, га?" (продовження)
Іван КРАСНОВ. "Один в полі"
Тала ВЛАДМІРОВА. "Зустріч"
Наталія ЩЕРБА. "На дні"
Юрій МУЛЯР. "Бартер"
Конкурс
Олександрина ван ШАФЕ. "Пір’я Фенікса"
Олег КРИМОВ. "Банк"
Антон ТУДАКОВ. "Навь vision"
Пауль ГОССЕН. "Дівчинка з бластером"
Інтерв’ю
Творці небувальщини (брати Капранови)
Натхнення кольору індиго (Маріанна Малина)
Критика
Віталій КРИВОНІС. "Як помирають легенди"
Сусанна ЧЕРНЕНКО. "Молитва, як подорож мережею праінтернету"
Віталій КАРАЦУПА, Олександр ЛЕВЧЕНКО. "Минуле української фантастики"
Одним із перших, але далеко не найсильнішим, перші сторінки «заляпав» Іван Краснов зі своїм «Один в полі воїн». Одразу ж кидається бажання автора втиснути у формат «малого» силу масштабного сюжету, але тут стався прокол—картинка загубилася, відчуття написаного втратилося, як слово на піску, по якому пройшлася хвиля. Ідея непогана, але ж так недопрацьована, із-за цього насідає враження пустого, недомовленого.
Наступною стала Тала Владмірова («Зустріч»). З перших стрічок налякало кволими, відверто-надуманими діалогами і рядовим сарказмом, але все інше майже так як треба. Йдеться за легкий для сприйняття ... [ Показати всю рецензію ]
стиль, цікаву ідею і неочікуване закінчення. Правда, є хвороба попередника—замало картинок. Фантазії немає з чого ліпити послідовний образ.
Наталія Щерба («На дні»). Найкраща з того, що підніс цей номер. Стиль напрочуд гарний цікавий, та й сюжет забігає на верхню шкалу «відмінно». Все лаконічно, стримано, але водночас із глибоким враженням від продуманості тексту і «правильного» причинного ланцюжка подій.
«Бартер» Юрія Муляра.
Багато повторів, то підряд речення із затяганим вживанням слова «життя», то слова «справжні». «Муляє» око. Багато тлумачень і так зрозумілих слів, занадто багато розжовувань—«ковтається» і без цього. Картинки немає. Немає і стиковок по тексту—герой доволі довго (більше двох тижнів) висить над планетою, але про її характеристики дізнається лише перед «обличчям» читача. І ц еВ часи, коли можливі одинокі польоти в космос і емоційні роботи, що дуже дивно. Ще ріже сприйняття постійне згадування за замінники фруктів у харчуванні; добре нормально їжі немає, але ж замінники фруктів то є, де замінники м’яса, коли вони є навіть зараз, не в далекому н-ому тисяч років майбутньому? Не те. Зовсім.
Олександрина Ван Шафе. «Пір’я фенікса». Цікава й оригінальна сучасна казка.
«Банк» Олега Кримова—оригінальний ідеєю твір, але банальний наповненням—емоцій мало, картинок теж. Ніби переказ, але мова пристойна, а діалоги живі, з легким супроводом «свого» стилю.
Антон Тудаков і «Навь». Добре. Непередбачуване.
Пауль Гессен і «Дівчинка з бластером». Та ж нісенітниця, що й в наступному номері. «Ноу коментс».
Літературний кінець номеру трагічний, але деякі роботи, правда-таки, можна прочитати із задоволенням.