Олександр Апальков, Бігун Ірина, Горлач Леонід, Шевельов Марко : Чатує в століттях Чернеча Гора : Вісник міжнародного конкурсу поезій до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка : Рецензії в пресі.
Олександр Апальков, Бігун Ірина, Горлач Леонід, Шевельов Марко : Чатує в століттях Чернеча Гора : Вісник міжнародного конкурсу поезій до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка : Рецензії в пресі
Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Чатує в століттях Чернеча Гора : Вісник міжнародного конкурсу поезій до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка
— Вісник міжнародного конкурсу поезій до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка
— Поезія
— Політичне
Анотація:
Вісник міжнародного поетичного конкурсу “Чатує в століттях Чернеча Гора” побудовано за алфавітом призвищ авторів, твори яких були взяті до першого туру конкурсного розгляду. Змістовне наповнення цієї книги, попри її рівневе текстове розмаїття, досить вартісне. Нам хотілося показати якомога більше природних віршів. Тому деякі тексти подано із скороченнями. В такому випадку в кінці твору поставлено три крапки.
За вдумливого прочитання збірки, вбачається як минуле, так і події останніх місяців в Україні.
Втім, саме в такі часи, коли люди прагнуть відвертого, чесного і мужнього слова, поети потрібні як ніколи. А для поетів головне – мати можливість донести свої твори до читача – друкуватися.
Звісно, сьогодні ще невідомо хто із наших активних митців-сучасників стане класиком. Але цю роботу, певною мірою, вже нині робить міжнародний літературно-мистецький журнал «Склянка Часу*Zeitglas».
Визначено переможців I-го міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча Гора", організованого міжнародним літературно-мистецьким журналом "Склянка Часу*Zeitglas" до 200-ліття від дня народження Т.Г. Шевченка.
Літературне змагання поетів полягало у висвітленні проблем духовного минулого, нинішнього та майбутнього розвитку України.
До конкурсного розгляду було подано 1789 творів сучасних авторів із України та зарубіжжя, написаних україн-ською та російською мовами.
Переможцями визнані: 1-е місце - Любов Бенедишин (м. Сокаль, Львівська область) - за твір ... [ Показати всю рецензію ]
"Тарас Шевченко", 2-е місце - Микола Петренко (м. Львів) - за твір "Вибір", 3-є місце було віддано двом авторам - Ярославу Петришину (м. Львів) за твір "Тарасик" та Олегу Андрішко (с.Вітрівка, Криничанський р-н, Дніпропетровська область) за твір "Нема пророка?".
Лауреатами конкурсу стали Олексій Аулов (м. Харків) за твір "Тарас між нас" та Світлана Костюк (м. Нововолинськ, Волинська область) за твір "Розгойдані зорі".
Автори трьох найкращих поезій будуть відзначені нагородами. Їх твори буде перекладено німецькою мовою та опубліковано на сторінках міжнародного літературно-мистецького журналу "Склянка Часу*Zeitglas"
Інші, відзначені рішенням конкурсного журі роботи, були опубліковані на сторінках літературного альманаху "Скіфія".
У видавництві "Склянка часу" (м. Канів) вийшов у світ спеціальний вісник Першого міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча гора", який представляє учасників конкурсу на кращий поетичний твір, присвячений 200літтю від дня народження Тараса Шевченка.
Журі, до складу якого входили Євгенія Більченко, Володимир Комісарчук, Неоніла Диб'як, Вячеслав Пасенюк, Олександр Апальков, який водночас є головним редактором міжнародного літературнохудожнього журналу "Склянка часу* ZeitGlas" і упорядником Вісника конкурсу, з 1789 надісланих віршів допустили до конкурсу 205 творів авторів з усіх ... [ Показати всю рецензію ]
кінців України. Подибуємо у збірнику представників чи не всіх обласних центрів, рясно пересипаних містами, містечками і селами. Бачимо тут авторів із Севастополя, Лисичанська, Слов'янська, Сімферополя, Мелітополя міст, які зараз у всіх на вустах, та інших. Усіх і не злічити. А ще автори з м. Любек (Німеччина), м. Ополє (Польща), м. Таллін (Естонія), м. Париж (Франція).
Відрадно, що у віснику представлена й Сокальщина творами членів літературно-мистецького об'єднання "Колос" Любові Бенедишин (м. Сокаль), Володимира Комбеля (с. Низи), Ганни Кузьмак (с. Добрячин), а також Віри Олеш з Соснівки.
А днями оприлюднено підсумки конкурсу. На нашу превелику радість перше місце в ньому зайняв вірш "Тарас Шевченко" (диптих) члена НСПУ, нашої "колосянки" Любові Бенедишин, тож сердечно вітаємо нашу колегу по перу з перемогою. Друге місце дісталося поету зі Львова Миколі Петренку за вірш "Вибір", а третє розділили теж львів'янин Ярослав Петришин (вірш "Тарасик") та Олег Андрішко з Дніпропетровщини ("Нема пророка?"). Харків'янин Олексій Аулов ("Тарас між нас") та Світлана Костюк з Нововолинська ("Розгойдані зорі") отримали почесне звання лауреатів конкурсу.
Твори переможців Першого міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча гора" буде перекладено на німецьку мову та опубліковано на сторінках міжнародного літературномистецького журналу "Склянка часу* ZeitGlas".
Достойний вінок до підніжжя Тарасової гори на прославу 200ліття Генія і Пророка.
Володимир ПОЛЯНЧУК,
голова Сокальського районного літературномистецького об'єднання "Колос".
Поема бердичівлянина увійшла до книги «Чатує в століттях Чернеча Гора»
Понеділок, 19 травня 2014, 12:40 Власкор
Бердичів славиться своїми талантами. Городяни успішно беруть участь у різноманітних хореографічних та музичних конкурсах. Неабиякі успіхи мають вони і на літературній ниві. З-під пера бердичівлян вийшла не одна книга. Є у міста привід знову пишатися одним зі своїх мешканців.
До 200-річчя з Дня народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка, було оголошено міжнародний конкурс на кращий твір «Чатує в століттях Чернеча Гора». Суть його полягала у тому, ... [ Показати всю рецензію ]
щоб митці (вік яких - необмежений) у своїх роботах висвітлили проблеми духовного минулого, нинішнього та майбутнього розвитку України.
До 28 лютого талановиті літератори надсилали на конкурс свої твори. Кращі роботи мали увійти до спеціальної збірки – вісника міжнародного конкурсу «Чатує в століттях Чернеча Гора».
Так і сталося – книга із роботами сучасних поетів побачила світ. Приємно відзначити той факт, що серед числа авторів, чиї роботи увійшли до неї, є бердичівлянин Микола Микитович Мельничук. Його уривок з поеми «Шевченкіана», розміщений на сторінках видання, прославляє Шевченкове слово та Україну.
Нині, у такий скрутний для країни час, збірка патріотичних творів мистецьких творів дуже актуальна. Кобзар, який усе своє життя боровся за вільну Україну та краще майбутнє для її дітей став взірцем для сучасників. «Шевченко – був. Шевченко є, Шевченко буде жити!», - промовляє Микола Микитович у рядках своєї поеми.
Названо переможців I-го міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча Гора", організованого літературно-мистецьким журналом «Склянка Часу*Zeitglas» до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка.
Це літературне змагання поетів полягатало у висвітленні проблем духовного минулого, нинішнього та майбутнього розвитку України. Редакція журналу «Склянка Часу*Zeitglas» ознайомило широке коло читачів з найкращими зразками нинішньої поезії, котра не знає кордонів та утисків цензорів.
До конкурсного розгляду бралися твори українською та російською мовами. У зазначений термін до ... [ Показати всю рецензію ]
редакції журналу надійшло 1789 творів сучасних авторів з України та зарубіжжя.
Конкурс відбувався у два тури.
Переможцями названо:
1-е місце: Любов Бенедишин (м. Сокаль, Львівська область.) за твір «ТАРАС ШЕВЧЕНКО».
2-е місце: Микола Петренко ( м. Львів.) за твір «ВИБІР».
3-е місце було віддано двом авторам: Ярославу Петришину (м. Львів.) за твір «ТАРАСИК» та Олегу Андрішко (с.Вітрівка, Криничанський р-н, Дніпропетровська область.) за твір «НЕМА ПРОРОКА?»
Лауреатами конкурсу стали: Олексій Аулов (м. Харків) за твір «Тарас між нас» та Світлана Костюк (м. Нововолинськ, Волинська область.) за твір «Розгойдані зорі».
Автори трьох найкращих поезій будуть відзначені нагородами. Іх твори буде перекладено на німецьку мову та опубліковано на сторінках міжнародного літературно-мистецького журналу "Склянка Часу*Zeitglas"
Інші, відзначені рішенням конкурсного журі роботи, були опубліковані на сторінках літературного альманаху «Скіфія».
Побачив світ "Вісник Міжнародного поетичного конкурсу", присвяченого 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка "Чатує в століттях Чернеча Гора", де вміщено твори першого туру конкурсного розгляду.
Змістовне наповнення цієї книги, попри її рівневе текстове розмаїття, досить вартісне. Нам хотілося показати якомога більше природних віршів. Тому деякі тексти подано із скороченнями, - пояснює упорядник видання, член журі конкурсу, редактор і видавець Олександр Апальков. -
За вдумливого прочитання збірки, вбачається як минуле, так і події останніх місяців в Україні.
Втім, саме в такі часи, ... [ Показати всю рецензію ]
коли люди прагнуть відвертого, чесного і мужнього слова, поети потрібні як ніколи. А для поетів головне – мати можливість донести свої твори до читача – друкуватися. Звісно, сьогодні ще невідомо хто із наших активних митців-сучасників стане класиком. Але цю роботу, певною мірою, вже нині робить міжнародний літературно-мистецький журнал «Склянка Часу*Zeitglas».
Автор рецензії: Лариса Журенкова
(джерело:
kassiopeya)
Дорогі друзі! На одному диханні прочитала уже свій авторський "Вісник".
Які ж ми молодці: і організатори конкурсу, і поети - усі ті, хто долучився до благородної справи: пошанував селянського сина, що "став володарем у царстві духа" - нашого Тараса Шевченка.
Насолодилась чудовою, щирою, натхненною поезією людей не тільки з різних куточків нашої України, а й з далекого Зарубіжжя.
Важко було обрати три найкращі, на мою думку, поезії. Адже за кожною - душа і любов.
Не можу не відзначити вірш С. Антонишин "З життя равлика", такий близький мені за духом. Чудовий філосовський білий вірш, вражаюче-щемливий ... [ Показати всю рецензію ]
і глибокий за змістом.
Також припав до душі вірш М. Хімич "Коли моя мати була молодою". Може тому, що й сама маю волосся, що "пахне чорнобилем", а також донечок 1984 та 1987 рр..н - віку авторки...
Не залишили байдужою й поезії "Автопортрет Тараса Шевченка" Ганни Костів-Гуски та "Орська фортеця" Стефурука Івана, написані серцем.
Правильно підмічає молода поетка Олена Короткова у вірші "Шевченко": не потрібно робити образ поета недосяжним ідолом, адже він насамперед - Людина.
І наостанок - вірш Бігун Ірини "Я - Катерина" звучить дуже по-сучасному, адже скільки таких Катрусь виховують маленьких Івасів без батьків...
Лариса Журенкова, м. Черкаси.