Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Східноукраїнська антологія "Кальміюс"
Володимир Вакуленко-К, Марія Козиренко, Наталія Дев'ятко, Катерина Шевченко, Яривчик Майя, Червоний Петро, Кулігіна Олена, Баганецька Відана, Римські Кассандра, Волинський Богдан, Бондаренко Ірина, Крамарь Ольга, Олійник Олександр, Коробка Євген, Михайлов Олег, Цукор Любов, Дудник Оксана, Пухир Марина, Парьохіна Яна
ПС. Анотацію та рецензію читайте у відгуках в зв'язку з лімітом кількости знаків. Замовити антологію можна безпосередньо на сайті видавництва: http://lira-k.com.ua/books/hudozhnі/kalmijus--antologija.html
Чи зможете ви назвати декілька прізвищ сучасних українських письменників, родом зі сходу України? А чи згадаєте когось з молодих письменників сходу? Що ви знаєте про літературне життя Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей?
Антологія, яку я зараз тримаю в руках – це квінтесенція першого східноукраїнського регіонального літературного конкурсу «Кальміюс», проведеного у 2016 році, який відбувався під час фестивалю з однойменною назвою. Організатори фестивалю – Олександра Папіна, Віра Шелест, Таня Пилипець та ін., яких я не всіх знаю, нажаль. До 2009 року виходив ... [ Показати всю рецензію ]
друком альманах під редагуванням Олега Солов’я, а зараз відродив його Володимир Вакуленко. Одна з авторів антології, Марія Козиренко, ще й стала прекрасним оформлювачем цієї чудової книги обсягом в 300 сторінок. Тому читати в ній є багато чого. До збірника увійшли твори лауреатів конкурсу, серед яких знані широкому колу читачів такі письменники, що вже мають у своєму доробку видані книги, твори: Володимир Вакуленко-К., Марія Козиренко, Наталія Дев’ятко так і ті автори, твори яких друкуються вперше саме в цій антології. Твори розміщені відповідно до зайнятих у конкурсі місць по окремим номінаціям.
…А ви знаєте, що в момент, коли одна мрія в цьому світі стає реальністю, інша – повинна вмерти? А ви знаєте, що після цього конкурсу львівське видавництво «Кальварія» видало роман Олександра Олійника «Денний звук», який переміг у номінації «Проза для дорослих»? І чи відомо вам, що Наталія Дев’ятко, твори якої у 2017 році увійшли в курс шкільної програми з української літератури, приймала участь у конкурсі з новим романом «Чорний камінь»? Звісно, що розділ, пов’язаний з поезією містить вірші, в яких цікаво побачити нові ідеї, відчути настрої, поміркувати над неочікуваними алегоріями, або замислитись над тим, коли в кожному з нас може прокинутись хижак відповідно до дитячого віршика «Коли з’являється хижак» від Володимира Вакуленка. Чи знаєте ви, які думки намагались донести мешканці Алчевська, Костянтинівки та Донецька в своїх роботах –переможцях номінації «Публіцистика»? Або спробуйте почитати дитячу частину антології дитині. Гадаю, що розмаїття напрямків, стилів викладення думок та донесення ідей, має знайти відголос в її очах. Тут і п’єса про мишей, які краще за людей знають, що людяність важливіша за гроші від Кулігіної Олени, і «Пригоди сандаликів хлопчика Арті» від Дарії Железнової і напів міфічні вірші Марії Козиренко.
Читайте – і будете в курсі!
Чесно кажучи, як упоряднику, редактору а також і як учаснику антології цей проект був одним з категорій важких. Пошуки художника-оформлювача, купа обіцянок і коли пояснював, що цей проект на волонтерських засадах – художники раптово щезали. І дякую Маші Козиренко за те, що вона відгукнулася і чесно допомогла з оформленням. Непогано знаючи читацьку аудиторію а також трохи знаючи видавничу справу, мені хотілося створити небувалий проект. Тексти різні, як і автори що писали їх. Від звично-звиклих до свіжих повоєнних тем. І я щиро завдячую за творчу та моральну підтримку моїм друзям, організаторам ... [ Показати всю рецензію ]
фестивалю «Кальміюс» Саші Папіній, Максу Потапчуку, Тані Пилипець, та всім тим, хто покладав на мене надії. Я впорався із задачею – антологія довершена.
Трохи яскравіше і про конкурс. В минулому році в м. Краматорську відбувся фестиваль та літературний конкурс «Кальміюс». Всі думки-бали авторам вишукували в свої ряди члени жюрі, адже переможці це саме їхній знак якості. Номінацій було 4 в дорослій категорії та 3 в дитячий. Автори об’єднують собою 5 областей східної України. Також не виключені і автори з тимчасово-окупованої зони Донеччини.
Покладаю надії, що все в мене вийшло, але слово за читачем. Казати що хтось краще, а хтось гірше – я не маю право. Все ж таки читання текстів у межах одного читача, щоб щось судити замало. В цілому текстове наповнення складає сильну літературу, іноді яка розслабляє, іноді тебе робить трохи сентиментальним, а найчастіше укріплює твій дух. Скажу те, що відверто слабких текстів читач не знайде в антології. І чимось мені автори нагадують своєрідні батарейки-іскорки – ніби поодинці це ще замало, а в купочці це вже яскраве світло. А ще антологія ділиться на 2 зовсім різні частини – для дитячої аудиторії та для дорослої. Отож розраховано на широке коло читача, критиків та просто тих, хто любить відпочивати з книгою…