Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу , щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
|
"Тремтячі еліти"
Олег Покальчук
— "Публичные люди",
2010.
— 186 с.
— (Серія: бібліотека журналу "Публичные люди").
— м.Київ. — Наклад 4000 шт.
Тверда обкладинка. Можливість автографа.
Жанр:
— Філософська антропологія
Лінк із зображенням книжки:
|
Рецензія |
28.06.2011
Автор рецензії: Новини Луцька
(джерело:
Новини Луцька)
Презентація відбулася у Художньому музеї, – повідомляє "Перець по-ковельськи" з посиланням на ВН.
Книга «Тремтячі еліти» – це не художній твір, не історичне дослідження, а філософська антропологія, автором якої є відомий соціальний психолог, – йдеться у сюжеті.
Автор розповів, що, працюючи в Інституті соціальної і політичної психології при Національній академії педагогічний наук України над темою політичної української еліти, він помітив, що багато проблем і конфліктів сучасності вже були колись, як і поведінка правлячої еліти.
«З того вийшло власне те, що української еліти не існує, – зазначив ... [ Показати всю рецензію ]
Покальчук. –Тобто така якась річ, яка є на поверхні. Але завдяки цьому постало питання: чому її не існує? Хоча є якась категорія людей, яких ми називаємо начебто елітою, з неї знущаємося і глузуємо, в більшості вже ненавидимо їх просто. А чому ми вибираємо їх не просто зараз і тепер, а останні десятки, можливо, сотні, можливо, тисячі років? Чому так стається? Які чинники в суспільстві дозволяють нарікати на всі влади, які існували, і водночас служити цим владам чи вибирати їх».
У художньому оформленні книги – вістря двох списів вікінгів, знайдених під час розкопок у Ковелі.
Особлива любов автора до Скандинавії дозволила йому припустити, що «історія Київської Русі у тому вигляді, як її вивчають з карамзинсько-грушевських часів, – не просто помилка, а невдала точка відліку історії нашої країни». [ Згорнути рецензію ]
|
28.06.2011
Автор рецензії: Тернопільські новини
(джерело:
Тернопільські новини)
Нову книгу про вплив минулого на сучасну поведінку людства і про те, як формувалась політична еліта України, у Тернополі презентував відомий письменник та соціальний психолог Олег Покальчук, брат покійного літератора Юрія Покальчука.
Лауреат першого фестивалю "Червона рута" Олег Покальчук розповів тернопільським читачам про власне бачення української історії та міфи у ній.
Олег Покальчук уже багато років досліджує психологічні проблеми та фобії українського суспільства, а вітчизняну політику називає юродивою. Він переконаний, що її прокляття тягнеться ще з далекого минулого, коли українцями ... [ Показати всю рецензію ]
маніпулювали різні сили, тому і дійшов виснокву, що український народ ще не став нацією.
Олег ПОКАЛЬЧУК, письменник, соціальний психолог
Те, що ми успадкували і те, чим ми користуємся, це такий, ну перелицьований, міф радянських часів, який у свою чергу був перелицьований з міфу царських часів, який у свою чергу був перелицьований з ломоносівських часів і зі спроби дати московській монголо-татарській спільноті якусь більш прозахідно-орієнтовану ідентичність, навіть не прозахідну, а, скажімо, візантійську якусь культурно-історичну.
Під час зустрічі із читачами та журналістами Олег Покальчук не лише провів глибокий екскурс у європейську історію, а й розповідав про народження своєї книги "Тремтячі еліти", яка доводить, що на формування української політики завжди намагались вплинути, а український етнос виник з людей, котрі прагли будь-якою ціною вижити. Звідси - і незрілість політичної еліти, і хвороби українського суспільства. Олег ПОКАЛЬЧУК вважає, що багато історичних фактів треба переглянути і вернутись до витоків історії.
Олег ПОКАЛЬЧУК, письменник, соціальний психолог
Там немає політичних акцентів, я маю на увазі стародавню історію, і ми є інтегральною частиною цієї історії, тому треба дивитися на події дев'ятого і суміжних століть під тим самим кутом зору, як на це дивляться європейські історики на свій час, свої події і сукупно оцінювати це явище. Ми маємо купу якихось міфологем і вигадок про людей, які так не називались, так не поводились і вони реально не існували. І основа цього всього, на жаль, була політична, щоб звести якось, значить, в слов'янофільських тенденціях народи царської імперії і сукупні.
Книга Олега Покальчука уже є в книгарнях Тернополя. [ Згорнути рецензію ]
|
|
|
|