Тимур Литовченко, Олексій Кацай, Сергій ДЗЮБА, Ольга ВЛАСОВА, Наталія ДЬОМОВА, Наталія ГАЙДАМАКА, Наталія МЄТЄЛЬОВА, Пауль ГОССЕН, Майк ГЕЛПРІН, Рустам НІЯЗОВ, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко, Юрій ШЕВЕЛА, Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ, Радій Радутний, Генрі Лайон ОЛДІ, Микола ХВИЛЬОВИЙ, Василь КІЗКА : УФО №4(6) 2008 : Український Фантастичний Оглядач : Анотація, уривок з книги.
Тимур Литовченко, Олексій Кацай, Сергій ДЗЮБА, Ольга ВЛАСОВА, Наталія ДЬОМОВА, Наталія ГАЙДАМАКА, Наталія МЄТЄЛЬОВА, Пауль ГОССЕН, Майк ГЕЛПРІН, Рустам НІЯЗОВ, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко, Юрій ШЕВЕЛА, Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ, Радій Радутний, Генрі Лайон ОЛДІ, Микола ХВИЛЬОВИЙ, Василь КІЗКА : УФО №4(6) 2008 : Український Фантастичний Оглядач : Анотація, уривок з книги
Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
УФО №4(6) 2008 : Український Фантастичний Оглядач
Тимур Литовченко, Олексій Кацай, Сергій ДЗЮБА, Ольга ВЛАСОВА, Наталія ДЬОМОВА, Наталія ГАЙДАМАКА, Наталія МЄТЄЛЬОВА, Пауль ГОССЕН, Майк ГЕЛПРІН, Рустам НІЯЗОВ, Віталій КАРАЦУПА, Олександр Левченко, Юрій ШЕВЕЛА, Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ, Радій Радутний, Генрі Лайон ОЛДІ, Микола ХВИЛЬОВИЙ, Василь КІЗКА
Інтерв’ю
Громовиця БЕРДНИК. «Батько УДР і його дочка»
Критика
Віталій КАРАЦУПА, Олександр ЛЕВЧЕНКО, Юрій ШЕВЕЛА. «Минуле української фантастики»
Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ. «Королева»
Радій РАДУТНИЙ. «Згадка про можливе»
Генрі Лайон ОЛДІ. «А раптом ти — прибулець жукоокий…»
В Рунеті натрапив нещодавно на цікавий диспут, учасники якого обговорювали творчість братів А. і Б.Стругацьких. Тема дискусії, навіяна 75-річним ювілеєм Бориса Натановича (у квітні ц.р.), відверто спантеличувала: а чи є доробок видатних радянських фантастів… власне фантастикою?! Частина форумчан щиро вважала, що все це — або не зовсім фантастика, або загалом не фантастика, а просто хороша література. Йшлося, ясна річ, про період 60-70-х років, а не про пізні твори на кшталт «Жидів міста Пітера», де у фіналі загадковий персонаж з лампочкою на лобі ... [ Показати весь уривок ]
виявляється стовідсотковою людиною з плоті та крові, геть переляканою і неадекватною піковій ситуації.
Що тут скажеш?! Вірно підмічено: «Умом Россию не понять». Мимоволі дякуватимеш екс-президентові Кучмі за інше тонке зауваження, що Україна — не Росія… читацькі кола якої «виборюють» право братів Стругацьких вважатися «нормальними» літераторами, а не якимись там фантастами!!! Бо шкода тих, для яких поняття «фантаст» і досі є ганебним тавром, від якого улюблених авторів треба врятувати за будь-яку ціну.
Хоча вилікуватися (інакше не скажеш!) від подібних поглядів дуже просто. Фендом завжди мав власну систему конкурсів і преміювання — Hugo та Nebula, «равлики» та кадуцеї тощо. В той же час, як сказано в одному з творів братів Стругацьких, нобелівка — це все ж таки нобелівка… І от вже другий рік поспіль Нобелівську премію з літератури отримує письменник, причетний до фантастики — торік віншували Доріс Лессінг, нині цієї честі удостоївся Жан-Марі Гюстав Леклезіо.
Можливо, експерти Нобелівського комітету збожеволіли або все наше буття перевернулося догори дригом?! Можливо. Хоча, швидше, цивілізований світ на наших очах просто відкидає застарілі стереотипи. Тоді як нецивілізований досі дискутує, чи є фантастика — фантастикою…
Сподіваюся, нинішнє число «УФО» допоможе долікувати застарілі комплекси.