Ришард Капусцінський : Імперія : Рецензії в пресі.

Рецензії в пресі на книжку Ришард Капусцінський. Імперія. У жанрах Проза, Документальна проза, Репортаж. Рецензії опубліковані в Критика, EastBook, Літ...
 
Ришард Капусцінський : Імперія : Рецензії в пресі
Книжки за жанрами

Всі книжки (1645)

Книжки за першою літерою назви
Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Книжка
Книжка Ришард Капусцінський "Імперія" (фото 1)
Імперія

Ришард Капусцінський

(Переклад: Дзвінка Матіяш)

Темпора, 2012. — 210 с.
— м.Київ. — Наклад 1000 шт.

Жанр:
Проза
Документальна проза
— Репортаж

Анотація:
“Імперія” – це репортаж про Совєтський Союз, логіку його існування, останні дні та розпад. Автор описує життя у різних куточках СССР, тонко передає фатум тоталітаризму.

Книга розрахована на істориків, політологів, совєтологів, усіх, кого зацікавить запропонована тематика.

У першій частині “Перші зустрічі (1939-1967)” Ришард Капусцінський розповідає про дитячі роки, коли совєтські війська ввійшли до його рідного містечка, а також мандрівку через безлюдний Сибір та республіки Центральної Азії.

Другий розділ під назвою “Із висоти пташиного польоту (1989-1991)” описує про походи репортера із Бреста до Магадана на 60 тисяч км.

Остання частина “Далі буде (1992-1993)” – це збірка рефлексій, зауважень і нотаток, що виникли під час подорожі, після розмов і прочитаного.

“Ідея великої подорожі зродилася тоді, коли я читав новини про пєрєстройку: майже всі вони були з Москви. Навіть якщо йшлося про події з такого віддаленого місця, як Хабаровськ, про них також писали з Москви. Моя репортерська душа бунтувала. У такі моменти мене тягнуло до Хабаровська, я сам хотів побачити, що там діється. Спокуса була тим сильнішою, що знаючи трохи Імперію, я усвідомлював, наскільки сильно Москва відрізняється від решти країни і що величезні території цієї держави — це безкрая terra incognita.”
Ришард Капусцінський

Джерело: <a href="http://litakcent.com/2012/09/05/ryshard-kapuscinskyj-imperija/">ЛітАкцент</a>

Поділитись:

Лінк із зображенням книжки:

  Уривок з книжки Рецензії в пресі (3) Відгуки читачів (0) Де купити (1) Скачати файл
Рецензія

13.11.2013

Автор рецензії: Роксоляна Свято (джерело: Критика)

Ришард Капусцінський – класик польського репортажу й один із найвідоміших у світі польських мандрівників, чиї книжки про «кольорові континенти Азії, Африки та Латинської Америки» вже не одне десятиліття вважаються ледь не канонічними у своєму жанрі. «Імперія» ж – книжка нетипова в доробку Капусцінського, хоч би тому, що в ній описано країну, про яку, зізнається сам автор, він мав «фраґментарні та поверхові» знання, хоч і споглядав її зблизька впродовж понад пів століття – від 1939 року, коли совєтські солдати ввійшли до його рідного Пінська, й аж до початку 1990-х, коли мандрував союзними республіками, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

05.07.2013

Автор рецензії: Світлана Ільченко (джерело: EastBook)

Порада мандрівникові – перш ніж вирушати на Схід, почитайте щось ґрунтовніше за Вікіпедію. Не обов’язково заглиблюватися в нотатки Марко Поло, але обмежуватись туристичним путівником – безвідповідально. Тим паче, хороших путівників Сибіром, Центральною Азією чи Забайкаллям не так вже й багато. На моїй книжковій полиці знайшлися три дуже корисні в цьому випадку книги. Це класика польського репортажу, «Імперія» Ришарда Капусцінського, «Біла гарячка» відчайдушного журналіста Яцека Гуго-Бадера і «Карта Родины» есеїста Петра Вайля.
До речі, автори цих репортажів також мали свою «книгу в дорогу». Наприклад, ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

09.10.2012

Автор рецензії: Роман Кабачій (джерело: Літакцент)

Ришарда Капусцінського недарма звуть батьком польського репортажу. Цей чолов’яга подорожував передусім країнами третього світу в Африці та Азії під час тривання комуністичного режиму в Польщі, й написав добрих два десятки книжок, якими тішив польського читача. Останній прецінь роз’їжджати там і сям спромоги не мав. На щастя, Капустінський устиг зазнати свободи і у рідній країні (він помер у 2007 р.). Вплив постаті метра на розвиток польської школи репортажу неоціненний.

На початку 1990-х він пише цілком нетипову для своїх попередніх екзотичних репортажів книжку. Книга «Імперія» – про період ... [ Показати всю рецензію ]

[ Згорнути рецензію ]

Реклама
Rambler's Top100