04.04.2013
Рецензія на книжку:
Лізі Гаррісон. Школа монстрів : Роман для підлітків
(Переклад:
Н.Тисовська)
А що як легендарні монстри живуть поруч із нами, добре замасковані. Вони ходять у наші школи, сидять поруч у автобусах, знімаються на ТБ у ролі самих себе? І серед них, ясна річ, є підлітки з відомими підлітковими проблемами, прагненням визнання, бажанням сподобатися. У цій книзі таких - повний комплект. Дівчина-вовкулачка, яка щотижня робить епіляцію, онука Франкенштейна, яка заряджається через клеми на шиї, правнуки доктора Джекіла і доктора Гайда у одній особі...
Але правнук - то таке, головні дійові особи у цій книзі - дівчата, і проблеми у них переважно дівчачі. Спершу, коли читаєш, не можеш повірити, що такі істоти справді існують. А вони ж ходять коло нас, ми їх щодня зустрічаємо. Про що я? Ну, про "балакучий одяг". Як на мене, це у книзі найстрашніший монстр. Майже всі людські й монструозні дівчата тут поведені на шмотках і зовнішньому вигляді. Описи гардеробів займають дуже багато місця на сторінках і непідготованого читача можуть втомити. Але під оболонкою топиків від "Ґуччі" ховаються тремтливі дівочі серця, як у кожної сучасної дівчинки.
У світі бестселер американки Лізі Гаррісон поклав початок цілій індустрії монстрів. Окрім коміксів та телепередач є ще й ляльки героїнь-монстрів. На жаль, в Україні вихід першої та другої книг серії лишився непоміченим або майже непоміченим. Ситуація нагадує трохи справу з розкруткою Вілсон, але тут все ще більш глухо.А може свою роль зіграла висока вартість книг, яка сягає 70 грн за книгу в тонкій палітурці.
Між тим, якщо відкинути монстрів, це типова підліткова повість, присмачена трохи модними "потворотворчими" мотивами, яку цілком можна радити дівчатам 7-10 класу. Дівчата-вамп і білі ворони, хлопці-шибайголови і сором'язливі окулярники, уроки та вечірки - шукайте на цих сторінках. Перша книга має відкритий фінал, тому другу, якщо назбираю грошей, куплю неодмінно.
Окремо згадаю перекладачку - Наталя Тисовська попрацювала на славу. Молодіжний сленг і тинейджерівський гумор вдався їй на диво добре. А її новотвір - слівце "ВОЛЬТОВО" - я зобов'язуюсь принагідно десь ужити, бо воно, гм... вольтове :)
Володимир Чернишенко
(Джерело:
ЖЖ)
|