Друзі Моря і вороги всього світу.

 
Друзі Моря і вороги всього світу
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам
щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

02.05.2013

Рецензія на книжку:
Дев'ятко Наталія. Кохана Пустельного Вітру : Скарби Примарних островів. Книга 2

З власної волі в море не вирушить жоден дурень.
Артуро Перес-Реверте. «Облога»

На небі лише й розмов, що про море та про захід сонця...
Х/ф. «Стукаючи у небесну браму»

Ходити морем необхідно; жити не обов’язково.
Латинське прислів’я

Коли на сторінках пригодницької казки Наталії Дев’ятко «Скарби Примарних островів» мені зустрівся капітан Ярош Сокіл, то одразу ж згадався інший легендарний піратський ватажок, що жив понад шістсот років тому. Як виявилося згодом – недарма. Той ватажок, Клаус на прізвисько Штортебекер, себто «Пий до дна», був очільником піратського братства, так званих лікеделерів, «тих, що ділять нарівно», і поклав життя на боротьбу із сильними світу сього, всевладною і жорстокою Ганзою. Гасло лікеделерів звучало так: «Друзі Бога і вороги всього світу», маючи на увазі під Богом християнські заповіді, а під світом – зажерливих аристократів і купецьку верхівку. Начебто мало спільного з романтичним капітаном Ярошем і його майже анімешно-кавайною командою, але тільки на перший погляд.

Адже головним ворогом Яроша є навіть не прадавня білокрила Химера, а всесвітнє зло, безіменна Імперія. Влада Імперії, мов коріння омели, розростається по всіх усюдах, і в часі, і в просторі, висотуючи барви світу, вбиваючи дива, позбавляючи людей волі і долі, обертаючи їх на покірних споживачів. Відтак світ перетравлюється Імперією, перетворюється на її відображення, – Імперія тиражує себе нескінченними копіями, а її мешканці не помічають, наскільки порожнім є їхнє життя. Знайома картина? Ця історія в нашому триває, мабуть, уже чотири тисячі років, відколи перший імператор Саргон Аккадський посів престол у Південному Межиріччі.

Проте Ярошу значно складніше перемогти його світове зло, ніж ватажкові балтійських піратів. Адже одна справа – «робінгудити» на північних морях, роздаючи награбоване бідакам, себто боротися із наслідками, і геть інша – дістатися Примарних островів, щоб остаточно розібратися з першопричиною всесвітнього лиха. Для цього йому і потрібна особлива команда «з морем в очах»: і його товариші (але переважно – товаришки) з піратського братства, і непосидючі дітлахи, і, здавалося б, геть пересічні люди, у тому числі й «потраплянці» з нашої реальності, й міфічні створіння, і представники «того боку сили», як-от молодий чарівник Хедін, учень одного з найсильніших чаклунів імперської Зоряної школи.

Що може об’єднати таку картату компанію?

Море.

Те, що світиться в очах. Те, що співає в серці. Те дивне почуття, що штовхає на не менш дивні, часто небезпечні й нерозважливі, але зрештою – правильні, справжні вчинки. Адже над морем Імперія ще не має влади, хоча Химера і мріє підкорити його собі.

Інтригу закручено від самого початку, сюжетні ходи часто непередбачувані, а розмаїття персонажів хоча і дещо лякає на початку, проте згодом дозволяє обрати улюбленця, за якого вболіваєш і з яким ідеш далі незвіданими стежками твору. Насичена, яскрава мова, позбавлена, на превелике щастя, «експериментальних» конструкцій, дарує насолоду під час читання. Роман стане до смаку прихильникам «жанрової» прози від найменших любителів казок до зрілих цінителів романтики – чи пак романтизму, – а більш-менш обізнаний у гуманітарному дискурсі читач ще й потішить себе певними паралелями й досить прозорими алюзіями.

Ну, я – потішив.

А ще превелике спасибі авторці за кота Сиріуса. Це справжній пірат!

Віталій Кривоніс

(Джерело: "Навчальна книга - Богдан")

Реклама
Rambler's Top100