Рахунок, будь ласка!.

 
Рахунок, будь ласка!
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби
- дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

26.12.2013

Рецензія на книжку:
Л.Денисенко. Розрахунковий стан : роман

Жанр: психологічний детектив

Коли на початку цього року стало відомо, що Лариса Денисенко завершила свій перший детектив http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2013/03/28/203839.html, у багатьох, певен, виникло цілком логічне запитання: чому вона не пробувала себе в цьому жанрі досі? Адже за освітою пані Денисенко – юрист, має велику практику, отже, саме життя напевне підкидає кримінальні сюжети. Втім, для написання творів у цьому жанрі практики не досить. Навпаки, вона часто заважає: адже художня проза передбачає вигадку, тоді як краще, ніж у реальному житті, все одно не придумаєш. До того ж логіка роману часто суперечить логіці життя, тож світ детективної літератури здебільшого змодельований. За що, власне, до цього жанру фахові правники ставляться скептично. Так само, як військові не читають романів «про війну», написаних цивільними «шпаками».

Спершу може скластися враження: «Розрахунковий стан» - не зовсім детектив, точніше – зовсім не детектив. Тим більше, що в рамках проекту «Злочин і кара», у рамках якого серія таких творів виходить, від самого початку давалася установка не писати чистих детективів. Проте коли автор чітко окреслює жанр свого творіння, з ним сперечатися не варто – напевне знає, що каже. В тому, що нова книга Лариси Денисенко – таки детектив, переконуєшся раптово, зовсім несподівано. Треба лише дочитати до фіналу, аби зрозуміти: всі, на перший погляд, нелогічні, позбавлені причинно-наслідкового зв’язку події та сюжетні лінії приводить у дію не авторська уява – це головний злочинець (або лиходійка. все може бути) від самого початку тягає все та всіх за ниточки, мов дійсно вправний ляльковод.

Починається історія з розслідування чи то нещасного випадку, чи замаху на життя впливового податківця Миколи Шаповала. Про те. що з ним сталося, не шкодує, здається, навіть дружина Алла. Це поступово з’ясовує слідчий Вадим Зозуля, котрий по ходу справи розмотує тугий клубок знайомств, ділових та особистих контактів, котрі мав Шаповал і які були так чи інакше залежні один від одного. Потім у цій історії з`являються інші жертві – не стільки злочинів, скільки обставин, створених самим Шаповалом, негідником, цинічним та корумпованим до мозку кісток. Гинуть або отримують тяжкі травми близькі йому люди, і чим далі копає слідчий, тим більше міцних не так давно стосунків опиняється на межі розриву. Бажати податківцю горя міг хто завгодно з його ближнього кола. Проте Зозуля при всьому своєму професіоналізмі навіть не здогадується, в якій шафі треба шукати головні кістяки цієї, на перший погляд, простої справи…

За настроєм «Розрахунковий стан» нагадує романи французького письменницького тандему П`єр Буало – Тома Нерсежак. У 1950-х роках вони заклали перші цеглини в фундамент того, що за двадцять років отримало визначення «французька традиція психологічного детективу». Причому – зразки творів пізнього періоду творчості Буало-Нерсежака, коли власне детективна складова вже не так домінувала, як у «Вовчицях», «Її не стало» або «В зачарованому лісі». На перший план виходить психологія стосунків між людьми, котра виливається в злочин, і то не один. Не можеш контролювати себе, не надто толерантний до інших, перетягуєш у стосунках ковдру на себе, зневажаєш всіх довкола – і маєш від життя доволі високий рахунок, котрий доведеться рано чи пізно оплатити. Тому, цитуючи Віктора Цоя, «следи за собой, будь осторожен».

Андрій Кокотюха

(Джерело: Буквоїд)

Реклама
Rambler's Top100