13.03.2014
Рецензія на книжку:
Е.Заржицька. Великий Луг над Дніпром: казки і легенди : казки і легенди
Двері Дніпропетровської обласної дитячої бібліотеки завжди широко відкриті і для маленьких, і для дорослих відвідувачів. А зацікавлені читачі, навіть попри суворі погодні умови, з радістю відгукуються на різноманітні ініціативи бібліотекарів.
Ось і 24 січня учні 4-5 класів двох шкіл – № 23 Жовтневого та № 127 Самарського районів разом зі своїми вчителями завітали до гостинної оселі щоби зустрітися з дніпропетровською письменницею Еліною Заржицькою, яка презентувала свою нову книгу «Великий Луг над Дніпром. Казки і легенди». Книга вийшла друком у видавництві «Твердиня» (Луцьк).
Директор бібліотеки Ольга Шарабура ознайомила школярів з творчістю письменниці та представила членів творчого колективу, який також працював над створенням книги. Бо ж книга оформлена 24 кольоровими та 7 чорно-білими малюнками, над якими працювали дві групи студентів під керівництвом відомої не тільки в Україні, але й за її межами художниця, завідуюча відділенням дизайну Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Лана Королєвська. Обкладинку – у брендовому – Петриківському стилі створила художниця й викладач коледжу Тетяна Гарькава.
Передмову для збірника написав Анатолій Поповський – доктор філологічних наук, професор Дніпропетровського університету ім. О. Гончара.
Авторка розповіла слухачам, що казки і легенди – суто авторські, а місцем подій обрано наш рідний край – береги Дніпра, Великий Луг, околиці Січеслава... Задля глибокого занурення у тему їй довелося детально вивчити події козацької доби, подробиці побуту, звичаї наших предків.
Всього до книги увійшли 30 казок – героїчні (про козачку Стешу), ліричні (про музиканта Звенигора), інколи веселі і дотепні (як от, про козака-характерника, який провчив пихатого пана і жадібну пані), інколи – сумні і навіть трагічні («Легенда про кам’яну бабу», «Чому Сура Мокра»).
«У кожну написану казку я вкладала всю душу, – зізнається Еліна Іванівна. – Бо любов до України, до рідної землі спіткала мене повідати читачам про наше славне минуле, людей, працею та звитягою яких будувалося наша сучасність, і, впевнена, наше щасливе майбутнє».
Професор Анатолій Поповський розказав, що у казках поряд із людьми діють і персоніфіковані явища природи, стихії: Земля, Вода, Вітер, Вогонь, а також казкові істоти, як добрі, так і злі (Сонячний чоловічок, Святий Миколай, чорти, русалки) і з допомогою цих персонажів підсилюється моральний висновок кожної казки. Герої ж казок письменниці – відважні лоцмани, талановиті музики, відважні рибаки – сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі патріотизму, любові до рідної землі.
Студентки театрально-художнього коледжу, чиї малюнки також увійшли до книги: Аліса Осипова, Ангеліна Сущевська та Марина Усенко поділилися враженнями від прочитаного та розповіли про роботу над ілюстраціями.
Учні переглянули чудову лялькову виставу за двома казками зі збірника, яку підготували креативні фахівці бібліотеки.
Наостанок діти поспілкувалися з письменницею та отримали від неї у подарунок книги, які пообіцяли передати до своїх шкільних бібліотек.
Дарина Швець
(Джерело:
Сайт "Жінка-УКРАЇНКА")
|