13.06.2014
Рецензія на книжку:
О.Апальков, Бігун Ірина, Горлач Леонід, Шевельов Марко. Чатує в століттях Чернеча Гора : Вісник міжнародного конкурсу поезій до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка
У видавництві "Склянка часу" (м. Канів) вийшов у світ спеціальний вісник Першого міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча гора", який представляє учасників конкурсу на кращий поетичний твір, присвячений 200літтю від дня народження Тараса Шевченка.
Журі, до складу якого входили Євгенія Більченко, Володимир Комісарчук, Неоніла Диб'як, Вячеслав Пасенюк, Олександр Апальков, який водночас є головним редактором міжнародного літературнохудожнього журналу "Склянка часу* ZeitGlas" і упорядником Вісника конкурсу, з 1789 надісланих віршів допустили до конкурсу 205 творів авторів з усіх кінців України. Подибуємо у збірнику представників чи не всіх обласних центрів, рясно пересипаних містами, містечками і селами. Бачимо тут авторів із Севастополя, Лисичанська, Слов'янська, Сімферополя, Мелітополя міст, які зараз у всіх на вустах, та інших. Усіх і не злічити. А ще автори з м. Любек (Німеччина), м. Ополє (Польща), м. Таллін (Естонія), м. Париж (Франція).
Відрадно, що у віснику представлена й Сокальщина творами членів літературно-мистецького об'єднання "Колос" Любові Бенедишин (м. Сокаль), Володимира Комбеля (с. Низи), Ганни Кузьмак (с. Добрячин), а також Віри Олеш з Соснівки.
А днями оприлюднено підсумки конкурсу. На нашу превелику радість перше місце в ньому зайняв вірш "Тарас Шевченко" (диптих) члена НСПУ, нашої "колосянки" Любові Бенедишин, тож сердечно вітаємо нашу колегу по перу з перемогою. Друге місце дісталося поету зі Львова Миколі Петренку за вірш "Вибір", а третє розділили теж львів'янин Ярослав Петришин (вірш "Тарасик") та Олег Андрішко з Дніпропетровщини ("Нема пророка?"). Харків'янин Олексій Аулов ("Тарас між нас") та Світлана Костюк з Нововолинська ("Розгойдані зорі") отримали почесне звання лауреатів конкурсу.
Твори переможців Першого міжнародного поетичного конкурсу "Чатує в століттях Чернеча гора" буде перекладено на німецьку мову та опубліковано на сторінках міжнародного літературномистецького журналу "Склянка часу* ZeitGlas".
Достойний вінок до підніжжя Тарасової гори на прославу 200ліття Генія і Пророка.
Володимир ПОЛЯНЧУК,
голова Сокальського районного літературномистецького об'єднання "Колос".
Володимир ПОЛЯНЧУК,
(Джерело:
Голос з-над Бугу)
|