«Понтиїзм» – недитяча книга Олександра Михеда.

 
«Понтиїзм» – недитяча книга Олександра Михеда
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам
не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

06.03.2015

Рецензія на книжку:
О.Михед. Понтиїзм : Казки кінця світу. Недитяча книга

Останніми роками людство регулярно продукує анонси кінця світу, роздмухуючи з цього величезні кампанії, які, окрім нервів звичайним людям, приносять непогані прибутки тим, хто безпосередньо в цьому зацікавлений. І поки одні ігнорують такі повідомлення, а інші – все ж ретельно готуються до цього дійства, Олександр Михед – культуролог, літературознавець та куратор мистецьких проектів каже всім: «Агов, чуваки, апокаліпсис почався вже давно й надовго».

Так, його нова книга «Понтиїзм» – збірка маленьких оповідань про великі проблеми. Автор рефлексує на те, що відбувається в країні, у світі внутрішньому та зовнішньому. Його тексти схожі на відкриту рану, яка все ніяк не загоїться.

Хочеться підкреслити цілісність структури книги: кожне з оповідань звучить як завершене ціле, проте всі вони складаються в єдину картинку, в якій прочитуємо безліч сенсів. Автор дуже відверто пише про дійсність, часом манера його письма досить жорстка. Та все ж, жорсткою у книзі постає дійсність, а не слова. Це буття, де цілком нормально, коли маленькі дітлахи проникають з відеокамерою в батьківську спальню, де зрада і помста – поєднання приємного з корисним, де війна реальна переростає в інформаційну.

Спершу «Понтиїзм» може здатися різкою і перебільшеною, але це та книга, яка потребує проникливого і уважного читання. У ній безліч нашарувань, підтекстів, відсилань до інших творів. Тому тут можна говорити про досить потужний дискурс, що навряд чи вичерпається найближчим часом. У своїх казках про кінець світу Олександр Михед прогнозує ймовірні події майбутнього, натякає на ті реалії, в яких нам доведеться чи не доведеться жити. Цікаво, що під час презентації книги на цьогорічному Форумі видавців автор сказав: «Мені тепер трохи соромно, бо я думав, це відбудеться пізніше.» (йдеться про події, описані в книжці). Хоча варто зауважити, що думки письменника з приводу деяких речей співзвучні з дослідженнями американських соціологів (наприклад, праця О. Тофлера «Третя хвиля», 1980). Справді, більшість із того, про що йдеться в «Понтиїзмі» – вже розгортається у нашому суспільстві. Маленькі люди встигли понапридумувати і понастворювати собі великих проблем, де борються з внутрішньою порожнечею та зовнішньою перенасиченістю.

Михед не уникає «слизьких» тем, як і ненормативної лексики. Він іще раз підтверджує комунікаційну модель – безпрограшну і ефективну, завжди діючу: суспільство найбільше реагує на інформацію категорій «сенсації», «сміх», «смерть», «страх», «секс».

Проте не треба думати, що тексти книги – суцільна «жесть». Зовсім ні: тут є і людяність, і навіть чудо.

Словом, «Понтиїзм» – близько 200 сторінок авторської майстерності та нерафінованої реальності. Що у ній об’єктивно, а що суб’єктивно – читайте і вирішуйте самі. І хай не відлякує вас палітурка!)

Аня Яблучна

(Джерело: Book blog)

Реклама
Rambler's Top100