Головний аспект цієї книги – соціально-психологічний.

 
Головний аспект цієї книги – соціально-психологічний
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам
доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

30.03.2015

Рецензія на книжку:
Ю.Бабічин. Дефект генерації

Категорія – реалізм

Вік основної аудиторії – від 12 років

Жанр – пригодницька проза

Мова видання – українська

Юрій Бабічин. Дефект генерації. – Ужгород: Патент, 2010. – 128 с.

Головний аспект цієї книги – соціально-психологічний, оскільки вона вказує на проблеми у суспільстві. Чому твір називається «Дефект генерації»? Відповідь: серед людей у кожному поколінні попадаються пустоцвіти, вибраковки, особи з генетичним дефектом, і не дай Боже потрапити у владу таких нелюдів.

А ось головні герої цієї повісті потрапили. Головний герой твору – студент-ботанік на ім’я Герман. Тільки він ботанік не тому, що, як каже молодь, «ботан», а тому, що ботаніка – його професія, у майбутньому юнак навіть бачить себе аспірантом, а то й кандидатом наук. Хлопець розвинений і фізично: коли йому згодом доводиться битися, це неабияк стає у пригоді.

Тобто, головний герой – гармонійна особистість. І для читача це добре, оскільки саме його очима читач дивиться на події.

По інший бік – генетична вибраковка ще й із скінхедівсько-фашистськими нахилами. Нелюди змальовані як сатаністи, які катують та убивають людей, п’ють їхню кров, тусуються в горах. Їхні зібрання супроводжується оргіями, кривавими ритуалами, шал підсилюється горілкою і наркотиками. Вони вірять, що своїми діями здатні досягти досконалості й отримати «особливий статус» та владу у суспільстві. Ця тусовка щиро вважає себе зібранням надлюдей.

Вік цієї компашки – від п’ятнадцяти до двадцяти років, а гасло: «Роби, що забажаєш!»
Це ми вже неодноразово в історії проходили і про наслідки попереджені. Хоча, як часто людство знову наступає на ті самі граблі...

Отже, про сам твір. Спочатку у полон до сатаністів потрапляють друзі Германа, а тоді і він сам. Складно виплутатися з такої халепи цілим та неушкодженим. Але оскільки книга для підлітків, то це вдається.

Тільки що робити із тими, в чиїй психіці вже відбулися незворотні зміни? Той, хто з власної волі із задоволенням відібрав чуже життя, ніколи не стане нормальним і безпечним для суспільства. Що робити з таким «дефектом генерації»? Не страчувати ж їх чи до кінця віку позбавляти свободи?..
Запитання залишається відкритим.

Твір простий, але не спрощений. У ньому чітко окреслені добро і зло, здоровий і нездоровий світогляд. Водночас, за структурою книга нагадує сценарій і є пригодницьким екшеном, написана саме у такій формі, що буде цікава підліткам, яким вона найбільше й потрібна.

Можна, звісно, трохи обуритися, що у книзі для підлітків присутні гіперболізовано жорстокі сцени як психологічного, так і фізичного характеру. Але як інакше показати небезпеку, яка йде від зла?
Можна засумніватися, що головний герой виявляється настільки крутим, що таки зміг впоратися з такою кількістю супротивників. Виникають сумніви і щодо образу дівчини, у яку полум’яно закоханий Герман. Проте, це можна списати на умовність пригодницького жанру.

Але в цілому твір досить правдоподібний психологічно і достовірний логічно. Це гарне поєднання динаміки розвитку подій із психологією та філософією.

Висновок: Не зважаючи на те, що твір простий, його філософсько-психологічна основа і соціальна гострота заслуговують на увагу. Я вважаю, що цю книгу варто читати підліткам.

Яна Стогова

Яна Стогова

(Джерело: Книжкова скриня)

Реклама
Rambler's Top100