Хто такий Юрій Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства.

 
Хто такий Юрій Шевельов? Гід по Шевельову для українського суспільства
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому
нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

06.06.2015

Рецензія на книжку:
Забужко Оксана. Вибране листування на тлі доби: 1992–2002. З доданими творами, коментарями, причинками до біографії та іншими документами. : Видання друге, перероблене і доповнене.

Видавництво “Комора” підготувало перероблене й доповнене видання “Оксана Забужко, Юрій Шевельов. Вибране листування на тлі доби: 1992-2002. З доданими творами, коментарями, причинками до біографії та іншими документами”. Книжку опубліковано за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект “Гід по Шевельову” – серія культурних та освітніх заходів, які разом із перевиданням вибраного листування Оксани Забужко та Юрія Шевельова дадуть змогу українському суспільству більше дізнатися про постать і здобутки видатного вченого й інтелектуала. На жаль, їх досі належно не оцінено й не популяризовано в Україні. Про це свідчать події вересня-жовтня 2013 року, коли харківська влада демонтувала меморіальну дошку Юрія Шевельова в Харкові, встановлену коштом громади. Аргументами місцевої влади стали бездоказові звинувачення вченого у співпраці з нацистською владою.

Оксана Забужко, письменниця й упорядниця книжки, коментуючи появу видання, зауважила: “Шевельов був взірцем “системного мислителя”, останнього такого мислителя в українській сучасній інтелектуальній історії. Що я маю на думці, називаючи його “системним мислителем”? Отож, усі його погляди, незалежно від того, чи вони стосувалися мовознавства, чи культурології, чи історії ідей, чи історії, складались у цілість, включно з його біографією, виборами, особистістю. Шевельов виконував багато ролей: був мовознавцем, свідком історії, свідком звершень українського “розстріляного відродження”, літературним критиком, мислителем. Але все його життя “скріплювала” Україна, все воно було мудрим служінням українській культурі. Він був напрочуд вразливий на будь-які прояви глупоти, хамства, зокрема інтелектуального. Почуваючись “боржником” митців і мислителів “розстріляного відродження”, він усе життя присвятив поверненню пам’яті про те, чим була культура, яку вони творили”.

Зі свого боку, Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”, відзначив: “Постать Шевельова-Шелеха – найвидатнішого філолога, автора “Історичної фонології української мови”, літературознавця, історика філософії та романтика в нашій історії, рівного якому ще немає, має не лише академічне значення. Його ставлення до української культури є прикладом надзвичайного професіоналізму та відповідальності українського громадянина у справі розвитку нашої гуманітарної політики. Той, хто спирається на його доробок, буде здатен знайти правильний шлях між двома політичними викривленнями у ставленні до українського світу – ще радянського типу невіглаством щодо національних цінностей, з одного боку, та політиками, які вважають за можливе навчати всіх мови й культури – з іншого”.

Елеонора Соловей, професорка, член капітули премії ПЕН-Клубу імені Юрія Шевельова, розповіла: “2013 року Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-могилянська бізнес-школа, видавництво “Дух і Літера” й Український науковий інститут Гарвардського університету заснували премію імені Юрія Шевельова. Її присуджуватимуть раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану впродовж останнього року. Авторам – лауреатам премії мають бути притаманні незалежність думки та витонченість стилю – найцінніші, кореневі риси жанру, культивовані у блискучій есеїстиці Юрія Шевельова. Маємо надію, що премія увійде до числа найбільш престижних літературних нагород в Україні й буде стимулом для подальшого розвитку цього модерного й затребуваного жанру. Водночас ми сподіваємося, що премія сприятиме остаточному “поверненню” видатного інтелектуала, яке, як можна було пересвідчитися недавно, відбувається утруднено й надто повільно”.

Вікторія Склярова, координаторка Українського клубу Слобідчини, ініціаторка встановлення меморіальної дошки Юрія Шевельова в Харкові, наголосила: “Кількість харків’ян, які засуджують дії влади зі знищення пам’ятної дошки Юрію Шевельову, зростає. А тим часом міліція стверджує, що “навмисного пошкодження меморіальної дошки Шевельову Ю.В. встановлено не було”. Себто тут не бачать правопорушення. Громадське вшанування пам’яті Юрії Шевельова в Харкові триватиме й далі. 12 грудня буде проведено публічну дискусію щодо ситуації навколо збереження пам’яті Шевельова, із залученням представників громадських організацій, 13 грудня – літературний вечір для громадськості Харкова, присвячений Юрію Шевельову, де буде презентовано видання книги листувань Оксани Забужко та Юрія Шевельова. 14 грудня в Харкові пройде круглий стіл «Мій Юрій Шевельов»”.

Оксана Щур

(Джерело: фонд Відродження)

Реклама
Rambler's Top100