Китеня Тимко (частина перша).

 
Китеня Тимко (частина перша)
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати
сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

05.05.2016

Рецензія на книжку:
Е.Заржицька. КИТЕНЯ ТИМКО (укр., рос.) : частина перша

Запрошуємо у захопливу подорож морями-окіянами разом із китеням Тимком та його вірними друзями.
Тимко – типовий малюк, цікавий бешкетник, який може багато чого утнути. Водночас він сміливий, порядний і завжди готовий допомогти тим, хто потрапив у біду.
Але починається ця історія не з лиховісних пророцтв і страшних ворогів. (Хоча, забігаючи вперед, маю сказати, що останні тут таки присутні). А зі звичайнісінької мачули, яку так не любить і навіть боїться малий Тимко. Мачула колюча, і тому Тимко то викине її, а то й з’їсть. Але якщо проковтнути мачулу, шлунок «спасибі» не скаже, а в магазині можна купити нову.
У Тимка дуже гарна родина. Батьки його люблять, піклуються, але не опікають. Це напрочуд гарна модель стосунків як для дитини, так і для дорослих.
Китеня має багато друзів, та окремо хочеться сказати про капітана Хвалька-Теревенька та його Рипучий Корабель. Капітан – таки неабиякий хвалько і теревенити може досхочу. Певне тому він і прагне реалізувати себе у журналістиці, навіть видає газету. І хто стає найвідданішими читачами цієї морської преси? Звісно, всюдисущі пліткарки-чайки!
Разом із капітаном Тимко переживає свою першу серйозну пригоду: рятує риб від нафти, яка смердючою плямою розтеклася в морі. І завдяки цьому вчинку знайомиться зі сміливою манюнею Мантою.
Але це аж ніяк не єдина подія в житті невгамовних героїв. Разом із ними читач дізнається про морські звичаї і відкриває для себе нові землі.
А особисто мені дуже сподобалася історія про кашалота Кирила. Коли він був маленьким, старенька бабуся, яка його виховувала, аж надто ним опікувалася. Забороняла малюку робити зарядку, грати з дельфінами у футбол, читати книги про морських чудовиськ і навіть тримати вдома морського їжака. Бабуся любила Кирила, але ж яким було його щастя, коли він виріс і зміг робити те, що йому захочеться. Кирило почав кожного дня займатися спортом, грати з дельфінами у футбол і плавати на далекі відстані. Особливо вночі, щоб побороти страх темряви. У нього вдома тепер живуть двоє морських їжаків Жужа і Шуша, а сам Кирило став дуже сильним. Він захищає слабких і його поважають у всьому морському світі. Якось він захистив і матір Тимка від хуліганів-касаток.
Не зважаючи на те, що світ казковий, відомості про мешканців водного світу цілком правдиві, і тому ця книга може дуже гарно виконувати пізнавальну функцію. Окрім того, у творі досить багато додаткових пояснень у зносках. Наприклад, це нові для дитини відомості про вітри, яких, насправді, дуже багато різних.
А ще ця книжка світла і добра, написана гарною українською мовою. Окремо хочеться відзначити чудові ілюстрації в усіх книгах цього циклу.
Перша книга – це знайомство з героями і його світом. Можна, звісно, зупинитися на цьому, але цікаво дізнатися, як будуть розвиватися події далі.

Висновок: Гарний початок циклу, де пригодницька казка яскраво проявляє себе ще й пізнавально. З цікавістю чекаю на продовження!

Яна Стогова

(Джерело: Книжкова скриня)

Реклама
Rambler's Top100