20.10.2017
Рецензія на книжку:
О.Апальков. Нравы города Ка : роман
Такі книги вряди-годи з'являються в кожному невеликому містечку. Книги, популярність яких переважно визначається тим, що прототипами головних героїв у них виступають місцеві жителі.
Олександр Апальков, автор повісті "Нравы города Ка", що нещодавно побачила світ, влучив у "десятку". Йому не довелося вигадувати колізій, конфліктів, виписувати ефемерні типажі. Він узяв за основу канівців: своїх знайо¬мих, незнайомих, можновладців, начальників, простих гро¬мадян — дещо додав, дещо втяв, і вийшла книжка, яка за рівнем продажу заткнула за пояс і журнал "Склянка Часу", який редагує той-таки Олександр Апальков, і першу його книжку "Два рассказа".
Читача провокує насамперед упізнаваність об¬разів. На це працюють навіть прізвища героїв, що їх автор ви¬дозмінив Мінімально. Тридцять один розділ повісті харак¬теризує, зазвичай, одну (іноді—дві) персони. Таким чином у повісті "описано" близько 50 осіб. Не зважаючи на те, що на початку книги Олександр Апальков застерігає, мовляв, усяка схожість героїв з реальними особами випадкова, канівці все ж легко розпізнають хто є хто.
Удача, ця хитра бестія, за якою письменники полюють часом усе життя і в ловах якої ось уже кілька років бере участь і Олександр Апальков, нарешті, далася йому в руки. Канів заговорив про Апалькова як про письменника. Байдуже, що успіх локальний. Головне, що книжка не припадає пилом на полицях. Головне, що її читають...
Бруслиновський Євген
(Джерело:
Газета ВІКА, (246))
|