Мушля з дитинства.

 
Мушля з дитинства
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам
щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

24.09.2011

Рецензія на книжку:
Г.Крук. Обличчя поза світлиною : збірка поезій

Після восьмирічної перерви львів’янка Галина Крук видала свою третю збірку поезій. Ніби після довгого блукання південними морями, пустелями Святої землі, кварталами рідного міста – таке враження складається з мотивів книги. На згадку про свої уявні мандри Г. Крук подарувала читачам мушлю, повну спогадів, роздумів, бажань. Якщо прикласти до неї вухо уяви, можна почути плюскіт далеких хвиль, шум вітру в дюнах, голоси нічних кухонь, шепіт кохання та розлуки.

Галина Крук якось призналася, що досі не покинула країни дитинства. Тому її книжка насичена гострими враженнями від щоденних перетинів із дорослою реальністю. З війною – їй присвячена, як на мене, найсильніша частина книги – цикл «Неостання війна». З самотністю – через неї життя «нагадує сніг, / затяжний і летальний, як внутрішня кровотеча». Зі стабільною відсутністю Бога, який усе ж інколи приходить до поетеси, – в циклах «Із найбільшої літери» та «Пора просвітлення». З банальним земним тяжінням, яке їй щастить долати в розділі «Кілька сантиметрів над бруком». З коханням – солодким і грішним, яке має ясні світлини мужніх облич у циклі «Лицарі та лики».

Ліричні герої збірки – публіка неоднорідна. Трапляються голомозі хлопчаки, чеченки-смертниці, заробітчанки, домогосподарки, самовбивці, патріоти, гладкі митники, поети-гермафродити, королеви-хвойди, лицарі-трубадури, зграї риб, синьобородий бог… Але всі вони мають спільні риси, збираючи які, можна скласти внутрішнє, справжнє обличчя ГалиниКрук – жінки, якій «поміж іншим приходить знаття, / що насправді не буває нічого уперше, і нічого – востаннє… / Тільки яблуко в горлі,/ якого Господь не велить». Бачимо й інші іпостасі перевтілень поетеси: матір із просвітленим обличчям, якій є про що поговорити зі смертницею; коханка, яка знає всі переваги дешевих готельних номерів; заробітчанка, чиї сльози – то лиш лазурове море, що витікає з незрячих очей.

Сторінки «Обличчя поза світлиною» – це розмова про речі, які не так-то й легко сформулювати й висловити вголос прототипам ліричних героїв у щоденному реальному житті. Дитячий голос Г. Крук, шепіт якого чути з паперової мушлі за назвою «Обличчя поза світлиною», розповідає дорослим слухачам сумні історії життя, такі схожі й різні водночас. Якщо закрити очі й прислухатися до цих розповідей, можна розрізнити далекі голоси своїх близьких; знайомі збуденності ситуації; своє власне дитинство, у якому не існувало сірих відтінків і магія дощу не викликала ніяких сумнівів.

Вірші Галини Крук чекають на небайдужого читача, який вміє співчувати іншим. Бо в них не втрачено головне – дитина в голосі поета. Сила, з якою говорить до читачів авторка, може допомогти людям, які не втратили остаточно віри в те, що життя прекрасне. Така поезія може стати для Вас потужною емоційною підтримкою – легшає на душі, коли чуєш свої озвучені думки, впевнюючись, що ти не один такий на світі. Це, мабуть, все, що можна сказати перед тим, як взяти з полиці книгу «Обличчя поза світлиною» і, притулившись до неї, як до мушлі, поринути в дитинство. Туди, де переплітаються, наче хвилі, минуле з майбутнім. Де все водночас і позаду, і попереду.

Артем Антонюк

(Джерело: сайт видавництва)

Реклама
Rambler's Top100