Про “Хорознавчий лексикон”.

 
Про “Хорознавчий лексикон”
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати
сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

13.01.2012

Рецензія на книжку:
Апалькова Ірина. Хорознавчий лексикон : посібник з хорознавства

Вітчизняне хорознавство нагромадило на нині достатньо великий матеріал, котрий в різних своїх аспектах, в тому числі й дидактичному, постійно зростає. Свідоцтвом цього є і пропонована книга Ірини Апалькової, в якій акцентовано саме дидактичний аспект, що визначає її зміст і форму.
«Хорознавчий лексикон» містить в собі найуживанішу лексику сучасного хорознавства, через що він стане в пригоді усім, хто займається хоровою справою і має потребу, поповнити або поглибити свої фахові знання. До того ж, ця праця є чудовим учбовим посібником для навчальних музичних закладів, середнього і вищого рівня. Тут немало цікавого для себе можуть зачерпнути і композитори, а тим паче, аматори, які тяжіють до жанру хорової музики.
На відміну від традиційних словників, автор розташовує матеріал не за абеткою, а за рубриками, в кожній із яких висвітлюються певні питання хорового мистецтва у відповідних поняттях (термінах).
Поєднання історичного і теоретичного аспектів викладу зумовлює основну особливість побудови посібника, який логічно починається із розгляду історії хорового співу на тернах України, появи перших професійних хорових діячів, виникнення найбільш відомих хорових колективів від давніх часів до сьогодення. А після розгляду жанрів хорової мизики, типів і видів хорів, автор зосереджує увагу на голосах співаків, їх можливостях, тощо…
Значна частина посібника присвячена будові голосового апарата, його функціональності, хоровому диханню, звукоутворенню, інтонуванню і таке інше. Ці цікаві і корисні речі особливо важливі в практичній діяльності як співаків, так і хорових диригентів. В них сконцентровані мудрість, професійний досвід численних поколінь викладачів співу та хорового диригування, в тому числі й авторки цієї праці Ірини Апалькової – випускниці Харківського інституту культури, а нині диригента і викладача Канівського училища культури і мистецтв. ЇЇ багатий педагогічний досвід особливо позначився на якості висвітлення актуальних питань вокально-хорової освіти і, безумовно, сприятиме комплексному вихованню і розвитку студентів - вокалістів та хорових диригентів.

Геннадій Ляшенко,
композитор, народний артист України,
лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка,
професор, кандидат мистецтвознавства.

Геннадій Ляшенко

(Джерело: стаття)

Реклама
Rambler's Top100