29.04.2013
Рецензія на книжку:
Джаклін Вілсон. Дівчата закохані
(Переклад:
Чернишенко Володимир)
Рецензія на цю книгу ділиться надвоє. Перша частина - люблячим батькам.
Отже, це хороша та щира книга, яку не потрібно обговорювати з дорослими, тому що і самим батькам вона буде ясною і зрозумілою, нагадає їм свої переживання, що змусить по іншому подивитися на своїх дітей і за прошарком своїх турбот бути більш уважними до проблем і питань, які цікавлять та турбують дівчат та хлопців. Тут все, що не можуть дати комп’ютерні соціальні мережі. Дарма, що події відбуваються в сучасній Великобританії – щирі емоції і переживання ті ж, що і в сучасному українському світі. Діти виросли і не хочуть анімаційних мультиків, а з іншого боку вони дорослі, що ще вірять в казки. Їхні тіла в вуграх, їх турбує багато речей: модний одяг, перші експерименти з косметикою, порівняння з однолітками, та найголовніше – перше кохання – яке воно для них?
Вміти запитувати і слухати, не втратити довіру, зрозуміти, що саме завдає клопоту сучасним сім’ям, розвінчати свої переживання про надто складний світ з алкоголем, наркотиками, першими гендерними стосунками..
Так, про це написано багато статей і порад – але кому, як не батькам відчути потреби саме своєї рідненької донечки чи синочка. Ця книга змусить дорослих згадати себе в 13, а дітям дасть неоцінимий досвід, що не одні вони в великому світі зі своїми такими неповторними чистими та романтичними переживаннями…
...Друга частина - молодим сучасним романтикам.
Велике щастя коли твої батьки живі і люблять тебе всім серцем, але як важко стискається серце, коли когось вже немає в живих і ти не знаєш як вистояти в цьому чужому світі, коли тобі здається що тебе ненавидять всі і ти ненавидиш всіх. Чи є в тобі що щось особливе? Чому не можна робити що заманеться? Чому в тебе так багато обов’язків як для маленької дівчинки? Чому вони так тебе дратують? Як з цим жити? Чому перестали подобатись тобі дитячі піжами і хочеться дорослого фірмового одягу? Чому батьки забороняють коротенькі спіднички? Чому немає того єдиного коханого хлопця? Чому твоє тіло не таке як у інших твоїх подружок? Чому ти повинна подорожувати на ненависну дачу, а не як «дехто» відпочиваєш закордоном? Чому так вражаюче болісно сприймається кожне зауваження, як сама найбільша критика? Чому відчуваєш одинокість та так багато думаєш що таке смерть? Чому так багато заборон від батьків і чому вони так впевнені що ти хочеш саме того й що вони?
Не на всі питання ти знайдеш відповіді – але ця історія дасть тобі багато корисної інформації і ясне розуміння, що попереду – найпрекрасніше – перші поцілунки, перші щирі емоції, випробування на міцність дружби, можливо важкі переживання та найголовніше – довга прекрасна подорож у доросле життя…. Таке незрозуміле, чуже але доволі привабливе…
Пубертатний період фізичного та статевого дозрівання найболючіший для беззахисної психіки підростаючої молоді. В цей період розставляються «життєві приорітети», батьківські «скрипти» та установки, формуються смаки та упізнавання себе у соціумі. Перший досвід у конфліктах і відстоювання свого «Я». Найважливішим моментом є перехід від дитячості до всіх сфер розвитку – фізичного, розумового, морального та соціального. В цей період закладаються всі ці установки формування особистості. Основа причина полягає в статевому дозріванні. Характерною рисою є цікавість і «голод» до всіх знань, причому не зважаючи на їх походження. Що найцікавіше для підлітка – те і буде поглинатися та вивчатися. Формування свого «Я» в цей період полягає в основному від відштовхування оцінки думок оточуючих. Тому дуже важливо в цей період батькам прийняти дорослість, а дитині бути признаною як і в оточенні таких ж підлітків, так і оціненою дорослими як «дорослого». Підліток як би «приміряє» на себе різні ролі та ідентифікує себе в світі. Ця книга буде великою підтримкою як і для батьків, так і для підростаючої молоді.
Ольга Томченко
(Джерело:
Буквоїд)
|