Битва з дарками.

 
Битва з дарками
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково
, але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

18.04.2011

Рецензія на книжку:
Т.Литовченко. Приречений жити : Роман

Битва з дарками

Коли такий гросмейстер жахів, як Тимур Литовченко, береться за створення космічної опери, це викликає цікавість саме по собі, адже результат у будь-якому разі виявиться несподіваним, хоч зі знаком "мінус", хоч зі знаком "плюс". Новий роман цього відомого та премійованого фантаста "Приречений жити" розпочав НФ-серію львівського видавництва "Панорама".

Тут можна знайти практично все, притаманне жанру: безжальні інопланетні вороги; головний герой, котрий і не дуже герой; електронна машина, що бавиться людьми у свою гру, адже люди самі віддали їй владу над собою… Є трошки філософування, щоправда, надто "голого", майже відокремленого від сюжету оповіді. Є тут те, що майже відсутнє в багатьох творах фантастики, а саме — емоційна напруга.

Уявимо собі ситуацію, якщо вас захоплено в полон жорстокими інопланетниками; вибір є: або загинути героєм, або зрадити людство. Можна ускладнити ситуацію: зрада має бути зміцнена вбивством невинних жертв — пасажирів земного космолайнера. Автор закручує "пружину" сюжету далі — серед пасажирів цього лайнера дружина та діти героя…

Прочитавши цю книжку, читачі зможуть дізнатися, який вибір зробить Демін Валявскі — головний герой роману. Загалом приємне враження від цього твору не позбавляє, однак, від деяких питань. Автор — киянин, і міг би виявити більше патріотизму до рідного міста; чому ж тоді головний герой — мешканець Австралії? Чи не простіше було б зробити його киянином? Бо причинно-наслідковий ланцюжок тягнеться далі: австралійський хлопець, син героя, ні з того, ні з цього раптом "проходить" Тургенєва, та ще й хрестоматійних "Отцов й детей", а зовсім не так звані "дивні" повісті, в яких російський класик випередив Кафку, що було б доречніше в фантастичному романі. Тим більше не йму віри, читаючи, як той же австралійський хлопець згадує про повість "Мандрівний вулкан" — забутого вже й у нас письменника Бориса Комара. Так, автор "Приреченого жити" читав і Комара, "Отцов и детей", але навіщо було вигадувати Австралію?

Однак, не зважаючи на деякі прорахунку, твір вийшов досить оригінальним, а сюжетні ходи приємно дивують незвичністю, що дозволяє сподіватися на подальші "зоряні відрядження" Т.Литовченка. Хоча персонажі роману невідомо чому весь час повторюють: "Місце людства — на Землі", — не забуваймо, що наша планета також космічний корабель, а місце фантаста — дивитися вперед по курсу.

Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ

(Джерело: "Новая интересная газета. Блок Z. Просто фантастика", №2, февраль 2006. с.14)

Реклама
Rambler's Top100