Жив собі король.

 
Жив собі король
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам
не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

25.05.2011

Рецензія на книжку:
Іваницька Ольга Павлівна. АЛЬФОНСО ХІІІ – КОРОЛЬ ПАРАДОКСІВ

Монографія – не той жанр книги, який привертає велику увагу читачів у книгарні. Здається, доля її наперед вирішена: магазин „Наукова думка” – бібліотеки – шухляди науковців. Але бувають і щасливі винятки: деяким виданням вдається відвоювати в художньої літератури свою частинку уваги не-науковців, не втрачаючи при цьому своєї вузькопрофесійної цінності. Адже якщо додати до досліджень трохи письменницького таланту, як це зробила авторка книги „Альфонсо ХІІІ – король парадоксів”, визнання гарантоване не лише у вузьконауковому колі.
Ольга Іваницька – історик-іспаніст, знаний не лише на батьківщині, а й за кордоном, досліджує історію Іспанського Королівства за минуле століття. Біографія першого іспанського короля минулого століття вийшла друком за її авторства у видавництві „Книги – ХХІ” 2006 року. Видання розраховане, в першу чергу, на колег-істориків, викладачів вищих навчальних закладів, студентів відповідних спеціальностей. Велика кількість посилань, повноцінний фактичний матеріал, логічна структура викладу забезпечують відповідність книги суворому науковому стилю.
Але привабливість книги для звичайного читача, звісно, полягає не тільки в її науковості – художньому стилю пані Іваницької можуть позаздрити навіть професійні письменники: історична монографія читається не гірше роман Дюма, а факти й дати лише надають розповіді невластивого художній літературі присмаку реальності. Адже політичних діячів, навіть і королів, можна сприймати тільки як пішаків у довгій грі історії (як писав Роберт Бернс „Проте відмітив календар, що жив такий-то володар”) , а можна оцінювати вчинки короля-людини, співчувати йому в негодах і докоряти за помилки – що власне й доведеться робити, якщо ви вже взяли до рук „Короля парадоксів”. Чи багато парадоксів було в житті іспанського правителя – питання, з приводу якого можна і посперечатися, але тільки після прочитання книги. Видання доповнене фотографіями Альфонсо та його королівської родини, тож якщо додати трошки фантазії, зовсім не важко уявити, наприклад, першу зустріч молодого монарха з майбутньою королевою Вікторією-Євгенією…
Проте, не королю єдиному присвячена книга Ольги Іваницької – його постать зображена в контексті тодішніх політичних подій Європи та й самої Іспанії. А це дає можливість читачу (не-історику, звісно) самому аналізувати, вчинки Альфонсо та його реакцію на найважливіші події бурхливого ХХ століття. Свої висновки стосовно іспанської історії, в яких, власне, і полягає наукова цінність монографії, нам пропонує і сама авторка, але місця для особистої аналітики також вистачає.
Загалом, книга вийшла далеко за рамки історичної монографії. Можливо, цьому ми завдячуємо тим, що пані Іваницька – зовсім не типовий кабінетний вчений, а людина, що постійно працює з рушійною силою науки – студентами Київського міжнародного університету, де завідує кафедрою міжнародних відносин. А студенти завжди вимагали по-справжньому цікавих лекцій, які, мабуть, і склалися в по-справжньому цікаву книгу.

Оксана Білик.

(Джерело: газета "Друг Читача")

Реклама
Rambler's Top100