18.06.2011
Рецензія на книжку:
Д.Корній. Гонихмарник : роман
Свій перший «дорослий» роман (до цього були лише казки) Дара Корній написала на прохання доньки, коли та одного разу сказала щось на кшталт: «Мамо, а чому українська молодь повинна зачитуватися вампірською сагою американки Стефані Майер? Напиши щось про українських вампірів, нехай вони живуть тут і зараз». І вона написала. Щоправда, «Гонихмарник» вийшов не відповіддю Стефані Майер, а просто версією-містерією на тему української міфології, своєрідною сонцепоклонницькою сагою про кохання та боротьбу добра і зла.
Події роману розгортаються у сучасному Львові. Головна героїня — 19-річна студентка Академії мистецтв Аліна Григоренко, інтелектуалка з зеленим волоссям, яка любить каву та Кафку. Одного дня вона зустрічає загадкового юнака – він носить чорне, п’є каву зі смаком гвоздики, любить дарувати волошки і зветься Кажан. Знайомство починається з того, що дівчина інтуїтивно відчуває його «приклеєний» погляд — хлопець слідкує за Аліною здалеку, не наважуючись підійти. Пізніше — рятує її від розбійників.
З Аліною — таким собі принциповим їжаком — усім непросто. Однак хлопцеві вдається зламати крицю — вони стають друзями, а згодом розуміють, що небайдужі одне одному. Проте існує одне «але». Кажан є гонихмарником, себто дводушником, який володіє здатністю приборкувати природну вітровійну стихію, може викликати грозу та керувати хмарами. Пізніше виявиться, що матір Аліни також колись кохала Гонихмарника-Градобура і вже кілька поколінь ці надістоти ламають жіночі долі у родині дівчини. Мати всіма силами намагається вберегти доньку від фатального кохання до Гонихмарника, від якого багато років тому тікала сама. Аби перервати зловісний ланцюг нещасть, який тягнеться з минулого та стає перепоною світлому чистому коханню, Аліна вирішує боротися.
У цій боротьбі буде багато красивої української – не помилюсь, якщо скажу – народної магії, яка переплітається з коловоротом сучасного життя настільки вдало, правдиво та невимушено, що не повірити у це просто неможливо.
«Треба мати дуже прозорливе, дуже українське серце, щоби побачити дводушників, – зазначає у передмові до роману Люко Дашвар. – Дара Корній побачила. І не втаїла від нас, читачів, історію, у якій реальне життя переплелося з містикою українських легенд». Боротьба Аліни за любов і душу коханого Кажана буде довгою та непростою, однак дівчині вдасться розірвати коло прокляття, вигнати з Кажана другу душу почвари Градобура, а точніше «переселити» її у тіло подруги, а потім…. зректися всього, поклавши на жертовний вівтар найцінніше — кохання. Саме так неочікувано драматично мав закінчитися роман, але несподіваний хеппі-енд виринає в епілозі – і втомлені душі юних героїв таки єднаються у великій любові…
Тетяна Землякова
(Джерело:
Друг читача)
|