Жінка-місто.

 
Жінка-місто
Книжки за жанрами

Всі книжки (1667)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде
подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

19.08.2011

Рецензія на книжку:
Л.Якимчук. , як МОДА

Рецензувати поезію, як на мене, справа невдячна. Та й чи треба? Адже неможливо висловити думку автора влучніше, ніж він зробив це сам. А розмазувати шмарклі навколо кожного образу – крий Боже! Тому особисто я просто відкриваю книжечку, обираю навмання кілька віршів і дивлюся, чіпляє чи ні.місто – дивна істота

воно реве шипить і мружиться

збільшується зростом

трубний присмак води

газ

не обов’язково потрібні заводи

Донбас

а потрібна штучність

яка б асфальтом виступила

поети і бомжі

породжені ним

поети і бомжі тягнуться до містаЛюбов Якимчук родом з Луганської області – краю, урбанізованого до самого краю, як сказав би я, якби був сучасним поетом. Тому поезія її – пошук себе в місті і міста в собі. Блукання власними нейронними зв’язками та комунікаціями поліса-істоти.я піду в монастир чоловічий

розвінчать абстиненції міти

щоб носити короткі спідниці

та волосся гідропіритити

і щоночі буде причастя

а щоранку буде похмілля

і пізнають монахи щастя

і прославлять з Маґдала Марію

цей монах цілуватиме ноги

інший – руки та усе інше

й ти зі мною зраджував Богу

та молився текстами НіцшеЛюба – сучасна жінка, тому її поезія – пошук жінки у сучасному місті та пошук жінки в собі. І це – ще одна сторона урбанізму.у мене в квартирі живе чоловік

він не голиться дивиться телевізор

забруднює шкарпетки та посуд

йому польське посольство не дає візи…Або ось таке:чайна церемонія в одному пакетику

хлоровану воду закип’ятити

розмови, промови, патетика

засмаглі окружності сирників

підпалені сірники – ноги

а на звороті вагону – дороги…Особисто мені заважає відсутність пунктуаційних знаків, хоча звісно, подібне зауваження зараз вважається непристойним і видає у мені ретрограда і невігласа – але що поробиш, моя вчителька Людмила Олександрівна в дитинстві міцно вбила в голову, що усі ці коми, крапки та тире – не просто так, вони щось-таки позначають...Те Ге Шевченко

Реве та стогне на дошці


Цікаво, що авторка, на відміну від багатьох колег, до пошуків себе у місті підключає спільників з числа класиків – і зовсім не селюка-Шевченка. Епіграфи з Гео Шкурупія, Михайля Семенка, а от і вони з’являються особисто:кав’ярня „ПОК”

Семенко за столиком

засмучений сном про дим

купа думок

він пише лист

а може – лиш запис

рукою тремтячою

от бачить

іде товариш

якийсь по Сумській

– та тож Шкурупій!..


Ну і нарешті:…луганський Шевченко

схожий на вождя

так буває

коли скульптор

робить Ленінів все життя…


Врешті-решт починаєш розуміти, чому Люба апелює до футуристів – щоб не писати Шевченка все життя, щоб не переоспівувати калин та соловейків.

Ну от, власне, і все. Можна робити висновки. Своїх нав’язувати не буду.

Скажу тільки, що передмову до книжки написали Василь Голобородько, Василь Герасим’юк, Анатолій Дністровий та Богдан-Олег Горобчук, імена яких щось значать для української поезії.

А ще додам, що авторка стала лауреатом Літературної премії ім. Богдана-Ігоря Антонича.

Отже, якщо вам сподобалося – обирайте. Як ні – беріть наступну книжечку. Адже поетів в Україні не бракує, в тому числі з біса талановитих.

Олекса Вертипорох

(Джерело: Друг читача)

Реклама
Rambler's Top100