Еліна Заржицька, Ольга Рєпіна, Тимур Литовченко, Олена Литовченко, Любов Відута, Тетяна Череп-Пероганич, Володимир Вакуленко-К, Анатолій Власюк, Наталія Дев'ятко, Олег Гончаренко, Марія Дружко, Любов СЕРДУНИЧ, Лана Перлулайнен : Мальви для героя : Рецензії в пресі.
Еліна Заржицька, Ольга Рєпіна, Тимур Литовченко, Олена Литовченко, Любов Відута, Тетяна Череп-Пероганич, Володимир Вакуленко-К, Анатолій Власюк, Наталія Дев'ятко, Олег Гончаренко, Марія Дружко, Любов СЕРДУНИЧ, Лана Перлулайнен : Мальви для героя : Рецензії в пресі
Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Цей збірник уособлює духовний досвід українського народу, його національну гідність й незламне завзяття.
Сучасні письменники України у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна ООС (АТО), який захищає рідну землю, свободу українського народу.
До збірника увійшли твори 40 письменників України.
Для оформлення книги використані малюнки бійців АТО – учасників проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, спрямованого на реабілітацію воїнів ООС (АТО) засобами мистецтва (арт-терапевт Ганна Мглинець).
Упорядник: Еліна Заржицька
відгук на електронний збірник «Мальви для героя», 2019
(укладач Е. Заржицька)
Гортаю-перечитую вкотре під супровід щемливої «Мелодії» Мирослава Скорика електронний збірник творів українських сучасних авторів «Мальви для героя». І, здається мені, нема більшого болю, як той, що говорить про вічні бої, вічні рани і вічні втрати.
40 віруючих каппадокійських воїнів-християн не зреклися Бога. І таким чином, ми сьогодні не язичники. Ми – християни.
40 сучасних письменників України не зреклися свого істинного покликання, «нехай Слово стане нам зброєю». І таким чином, в нас буде днесь і завтра ... [ Показати всю рецензію ]
Україна.
Не забуваймо, що підтримка нашим воїнам важлива завжди. В перші дні війни вона допомогла вистояти. Зараз допомагає захищати. Наші захисники мужні, сильні, сміливі. Але їмв непрості часи сьогодення вкрай потрібна духовна підтримка. Медіавидання «Мальви для героя»побачило світ за ініціативи невтомної нашої бджілки, відомої української письменниці Еліни Заржицької. Вона згуртувала авторів зі всієї України, зі Сходу й Заходу, Півночі й Півдня. Є тут Київ, Луганськ, Львівй Івано-Франківськ, Хмельниччина і Вінниччина. Аядро збірника становлять січеславські, дніпровські автори. З багатьма я знайома особисто, декого зустріла вперше на сторінках видання. Редакторської праці над створенням збірника доклала письменниця Любов Сердунич. Це електронне видання можна читатине лише так як я, з комп’ютера, але й з айфонів, смартфонів та планшетів.
Відзначу також сприяння у цій добрій справі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР».До створення збірника долучались захисники України. Власне, дляоформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасників реабілітаційного проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова. Електронні збірники «Мальв для героя» адресовані у військові частини, освітянам, бібліотекарям, школярам і молоді.
Одними з перших видання отримали в подарунок воїни, які заліковують свої рани у Дніпровському військовому госпіталі. Колектив січеславських авторів організував для них чудову зустріч-презентацію. А ми, хто був далеко на відстані – подумки були з ними.
А тепер трохи про зміст збірника. Прозаїки і поети кожен тремко і неповторно озвався в своїх творах на захист рідної землі. Є у цьому виданні моя новела «Сто двадцять сім». Вона розповідає про садівника і хлібороба, який став воїном. Він запам’ятав на війні загибель 126 побратимів, і в пам'ять про кожного з них хоче посадити дерево, як повернеться з війни. Та в одному з боїв гине, ставши «сто двадцять сьомим деревом в саду Гетсиманському».
Щодоназви видання. Невипадково героям даруютьмої творчі побратими і посестри мальви. Бо мальви – особливі для українського народу квіти. Відомий українознавець Вадим Скуратівський розповідає, що мальви є символом любові до рідної землі. В кожному селі, біля кожної хатини, під стріхою заглядали у вікна різнобарвні мальви. «Всім, хто вирушав у далеку-далеку дорогу, ці квіти нагадували: там земля мила, де мати родила!», – зазначає В. Скуратівський. Тож мальви – це перші квіти, які закликають наших героїв повертатися живими з стежок війни, зустрічатимуть на рідному порозі.
Автор рецензії: Галина МАКСИМІВ місто Долина Івано-Франківської обл
(джерело:
Книгобачення)
відгук на електронний збірник «Мальви для героя», 2019
(укладач Е. Заржицька)
Гортаю-перечитую вкотрепід супровідщемливої «Мелодії» Мирослава Скорика електронний збірник творів українських сучасних авторів «Мальви для героя».І, здається мені, нема більшого болю, як той, що говорить про вічні бої, вічні рани і вічні втрати.
40 віруючих каппадокійських воїнів-християн не зреклися Бога. І таким чином, ми сьогодні не язичники. Ми – християни.
40 сучасних письменників України не зреклися свого істинного покликання,, «нехай Слово стане нам зброєю». І таким чином, в нас буде днесь і завтра Україна.
Не ... [ Показати всю рецензію ]
забуваймо, що підтримка нашим воїнам важлива завжди. В перші дні війни вона допомогла вистояти. Зараз допомагає захищати. Наші захисники мужні, сильні, сміливі. Але їмв непрості часи сьогодення вкрай потрібна духовна підтримка. Медіавидання «Мальви для героя» побачило світ за ініціативи невтомної нашої бджілки, відомої української письменниці Еліни Заржицької. Вона згуртувала авторів зі всієї України, зі Сходу й Заходу, Півночі й Півдня. Є тут Київ, Луганськ, Львівй Івано-Франківськ,Хмельниччина іВінниччина. Аядро збірника становлять січеславські, дніпровські автори. З багатьма я знайома особисто, декого зустріла вперше на сторінках видання.Редакторської праці над створенням збірника доклала письменниця Любов Сердунич. Це електронне виданняможна читатине лише так як я, з комп’ютера, але й з айфонів, смартфонів та планшетів.
Відзначу також сприянняу цій добрій справі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР».До створення збірника долучались захисники України.Власне, дляоформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасниківреабілітаційного проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.Електронні збірники «Мальв для героя» адресовані у військові частини, освітянам, бібліотекарям, школярам і молоді.
Одними з перших видання отримали в подаруноквоїни, які заліковуютьсвої рани у Дніпровському військовому госпіталі. Колектив січеславських авторів організувавдля них чудову зустріч-презентацію. А ми, хто був далеко на відстані – подумки були з ними.
А тепер трохи про зміст збірника. Прозаїки і поети кожентремкоі неповторно озвавсяв своїх творах на захист рідної землі.Є у цьомувиданні моя новела «Сто двадцять сім». Вона розповідає просадівника і хлібороба, який став воїном. Вінзапам’ятав на війні загибель 126 побратимів, і в пам'ять про кожного з них хоче посадити дерево, як повернеться з війни. Та в одному з боїв гине, ставши «сто двадцять сьомим деревом в саду Гетсиманському».
Щодоназви видання.Невипадково героям даруютьмої творчі побратими і посестри мальви. Бо мальви – особливідля українського народу квіти. Відомий українознавець Вадим Скуратівськийрозповідає, що мальви єсимволом любові до рідної землі.В кожному селі, біля кожної хатини, під стріхою заглядали у вікна різнобарвні мальви. «Всім, хто вирушав у далеку-далеку дорогу, ці квіти нагадували: там земля мила, де мати родила!», – зазначає В. Скуратівський. Тожмальви – це перші квіти, які закликають наших героївповертатися живимиз стежок війни, зустрічатимуть на рідному порозі.
Укладач Е. Заржицька, Мальви для героя. Електронна збірка. – Дніпро: «Журфонд», 2019. – 164 с.
«Брати-українці! Щомиті, щоднини
єднайтесь заради буття і добра.
По одному ми на землі порошини,
а разом – незрушна гора»
(Володимир Сіренко)
«Література здавна була
живлючим ковтком джерельної води,
тим чистим повітрям,
яке допомагає мислити, вселяє надію»
(Анатолій Шкляр)
Довго думала, як почати рецензію. Це не стандартна критична стаття, написана на популярну книгу. Це спогад про те, як кожен з нас відчував і відчуває себе в дні трагічних подій, які наша країна переживає третій рік ... [ Показати всю рецензію ]
поспіль. Адже описуючи своє бачення творчості, присвяченій АТО, перш за все, хочеться говорити про особистості героїв, їх життя та смерть, героїзм та відвагу. Усі оповідання та вірші, кожен помах думки письменника чи поета, які взяли участь у збірці, – це не просто слова або картина на полотні пам’яті, написана за допомогою слів та уяви. Це своєрідний підхід до форми, часу, простору, через які автори висловлюють своє ставлення до драматичних подій, які розгорнулися на теренах України, до світу, в якому ми зараз живемо.
Так, час важкий. Час, який випробує людей на все: вчинки, характер, цілі і особистісні якості. Не варто говорити про те, що, читаючі подібні збірки, рефлектуючи через власну самокритику і мораль, читач обмірковує, що він особисто може зробити, щоб зовнішній світ став константне стабільнішим? Мені здається, що завдяки збірці «Мальви для героя» це можливе. До того ж, в Україні здійснилися зміни у громадянській свідомості та самосвідомості кожної конкретної людини від школярів до пенсіонерів, серця яких сповнилися ідеями миру та самодостатності України як держави.
Пам’ятаю, як у вересні 2014 року невелика група письменників Дніпропетровщини, відвідала Львівський форум видавців. І як люди реагували, коли дізнавалися про те, відкіля ми приїхали.
– Як, ви з Дніпропетровська?
– Так, ми з Дніпра, – відповідали ми.
– Ваше місто, ваш край – наші захисники.
Дуже було приємно було це чути. Й водночас болісно, тому що кожного дня у місті гули сирени «швидких», які везли поранених до шпиталю, й відбувалися поховання бійців. Тому, на погляд усіх, хто причетний до виходу цієї збірки, є знаковим, що сучасний ДНІПРО об’єднав письменників та поетів України для випуску подібної книги, в якій вшановуються Захисники Вітчизни. Через Вірші і Прозу, які реципроктно пов’язані із нашею пам’яттю, повагою, сумом.
Поза всяким сумнівом, збірка важлива для сучасної України – і це не пов’язано із стилем чи майстерністю авторів – вони всі майстри й пишуть талановито. Але цей талант помножений на відчуття авторів, несе емоційний заряд такої сили, який не заб’є ніякими гарматами ніяка ворожа артилерія.
Ольга Рєпіна,
член НСПУ та НСЖУ,
психолог, літературний крит
Укладач Е. Заржицька, Мальви для героя. Електронна збірка. – Дніпро. : «Журфонд», 2019. – 164 с.
«Брати-українці! Щомиті, щоднини
єднайтесь заради буття і добра.
По одному ми на землі порошини,
а разом – незрушна гора»
Володимир Сіренко
«Література здавна була
живлючим ковтком джерельної води,
тим чистим повітрям,
яке допомагає мислити, вселяє надію»
Анатолій Шкляр
Довго думала, як почати рецензію. Це не стандартна критична стаття, написана на популярну книгу. Це спогад про те, як кожен з нас відчував і відчуває себе в дні трагічних подій, які наша країна переживає третій рік поспіль. ... [ Показати всю рецензію ]
Адже описуючи своє бачення творчості, присвяченій АТО, перш за все, хочеться говорити про особистості героїв, їх життя та смерть, героїзм та відвагу.
Усі оповідання та вірші, кожен помах думки письменника чи поета, які взяли участь у збірці, – це не просто слова або картина на полотні пам’яті, написана за допомогою слів та уяви. Це своєрідний підхід до форми, часу, простору, через які автори висловлюють своє ставлення до драматичних подій, які розгорнулися на теренах України, до світу, в якому ми зараз живемо.
Так, час важкий. Час, який випробує людей на все: вчинки, характер, цілі і особистісні якості. Не варто говорити про те, що, читаючі подібні збірки, рефлектуючи через власну самокритику і мораль, читач обмірковує, що він особисто може зробити, щоб зовнішній світ став константне стабільнішим?
Мені здається, що завдяки збірці «Мальви для героя» це можливе. До того ж, в Україні здійснилися зміни у громадянській свідомості та самосвідомості кожної конкретної людини від школярів до пенсіонерів, серця яких сповнилися ідеями миру та самодостатності України як держави.
Пам’ятаю, як у вересні 2014 року невелика група письменників Дніпропетровщини відвідала Львівський форум видавців. І як люди реагували, коли дізнавалися про те, відкіля ми приїхали.
– Як, ви з Дніпропетровська?
– Так, ми з Дніпра, – відповідали ми.
– Ваше місто, ваш край – наші захисники.
Дуже було приємно було це чути. Й водночас болісно, тому що кожного дня у місті гули сирени «швидких», які везли поранених до шпиталю, й відбувалися поховання бійців. Тому, на погляд усіх, хто причетний до виходу цієї збірки, є знаковим, що сучасний ДНІПРО об’єднав письменників та поетів України для випуску подібної книги, в якій вшановуються Захисники Вітчизни.
Через Вірші і Прозу, які реципроктно пов’язані із нашею пам’яттю, повагою, сумом. Поза всяким сумнівом, збірка важлива для сучасної України – і це не пов’язано із стилем чи майстерністю авторів – вони всі майстри й пишуть талановито. Але цей талант помножений на відчуття авторів, несе емоційний заряд такої сили, який не заб’є ніякими гарматами ніяка ворожа артилерія.
Ольга Рєпіна,
член НСПУ та НСЖУ,
психолог, літературний критик
Автор рецензії: Ольга Матюхіна
(джерело:
сайт НСПУ)
Наближаються новорічні свята. Подарунком для наших воїнів став збірник творів українських сучасних авторів «Мальви для героя», створений за ініціативи письменниці Еліни Заржицької за сприяння Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР».
12 грудня у військовому госпіталі м. Дніпра відбулась зустріч колективу авторів: Еліни Заржицької, Ольги Рєпіної, Олени Швець-Васіної, Лариси Омельченко, Володимира Кільченського і Дмитра Бондаренка, які презентували збірник перед пораненими, що знаходяться на лікуванні.
«Твори були ... [ Показати всю рецензію ]
зібрані ще на початку минулого року, – розповідає пані Еліна. – Спочатку планували зробити паперовий варіант, але поміркувавши разом із бібліотекарями, вирішили зробити сучасний варіант, який уможливлює читання книги через айфони, смартфони та планшети. Фахівці «молодіжки» зробили чудову книгу».
Психолог і літературний критик Ольга Рєпіна у вступному слові зазначила, що цей збірник уособлює духовний досвід українського народу, його національну гідність й незламне завзяття.
40 сучасних письменників України у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна АТО, який захищає рідну землю, свободу українського народу. Це – Тетяна Череп-Пероганич та Олена і Тимур Литовченки (м. Київ), Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганщина), Любов Відута та Іван Гентош (м. Львів), Віталія Савченко та Адель Станіславська (м. Івано-Франківськ), Наталія Хаммоуда (Туніс), Наталія Федько (м. Вінниця) тощо.
Дніпропетровщину представляють Дмитро Бондаренко, Марія Дружко, Андрій Енбулатов, Володимир Кільченський, Лариса Омельченко, Леся Степовичка, Олеся Омельченко, Олена Швець-Васіна та Євгенія Яворська.
Редагування здійснила письменниця Любов Сердунич (смт Стара Синява, Хмельниччина). Арт-терапевт Ганна Мглинець представила творчі роботи учасників проєкту. Адже для оформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасників проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді імені М. Свєтлова, спрямованого на реабілітацію воїнів ООС (АТО) засобами мистецтва. А поетка, композитор та співачка Олена Швець-Васіна подарувала присутнім пісню на власні вірші «За тобою вибір майбуття» (муз. О. Погорілого).
Незабаром наша бібліотека передасть електронні носії із записаною версією «Мальв для героя» у військові частини та розповсюдить серед освітян і бібліотечних працівників. На початку наступного року презентації збірника «Мальви для героя» пройдуть у ДОБМ ім. М. Свєтлова та КЗВО «ДАНО» ДОР».
кладач Е. Заржицька, Мальви для героя. Електронна збірка. – Дніпро.: «Журфонд», 2019. – 164 с.
«Брати-українці! Щомиті, щоднини
єднайтесь заради буття і добра.
По одному ми на землі порошини,
а разом – незрушна гора»
(Володимир Сіренко)
«Література здавна була
живлючим ковтком джерельної води,
тим чистим повітрям,
яке допомагає мислити, вселяє надію»
(Анатолій Шкляр)
Довго думала, як почати рецензію. Це не стандартна критична стаття, написана на популярну книгу. Це спогад про те, як кожен з нас відчував і відчуває себе в дні трагічних подій, які наша ... [ Показати всю рецензію ]
країна переживає третій рік поспіль. Адже описуючи своє бачення творчості, присвяченій АТО, перш за все, хочеться говорити про особистості героїв, їх життя та смерть, героїзм та відвагу. Усі оповідання та вірші, кожен помах думки письменника чи поета, які взяли участь у збірці, – це не просто слова або картина на полотні пам’яті, написана за допомогою слів та уяви. Це своєрідний підхід до форми, часу, простору, через які автори висловлюють своє ставлення до драматичних подій, які розгорнулися на теренах України, до світу, в якому ми зараз живемо.
Так, час важкий. Час, який випробує людей на все: вчинки, характер, цілі і особистісні якості. Не варто говорити про те, що, читаючі подібні збірки, рефлектуючи через власну самокритику і мораль, читач обмірковує, що він особисто може зробити, щоб зовнішній світ став константне стабільнішим? Мені здається, що завдяки збірці «Мальви для героя» це можливе. До того ж, в Україні здійснилися зміни у громадянській свідомості та самосвідомості кожної конкретної людини від школярів до пенсіонерів, серця яких сповнилися ідеями миру та самодостатності України як держави.
Пам’ятаю, як у вересні 2014 року невелика група письменників Дніпропетровщини, відвідала Львівський форум видавців. І як люди реагували, коли дізнавалися про те, відкіля ми приїхали.
– Як, ви з Дніпропетровська?
– Так, ми з Дніпра, – відповідали ми.
– Ваше місто, ваш край – наші захисники.
Дуже було приємно було це чути. Й водночас болісно, тому що кожного дня у місті гули сирени «швидких», які везли поранених до шпиталю, й відбувалися поховання бійців. Тому, на погляд усіх, хто причетний до виходу цієї збірки, є знаковим, що сучасний ДНІПРО об’єднав письменників та поетів України для випуску подібної книги, в якій вшановуються Захисники Вітчизни. Через Вірші і Прозу, які реципроктно пов’язані із нашою пам’яттю, повагою, сумом.
Поза всяким сумнівом, збірка важлива для сучасної України – і це не пов’язано із стилем чи майстерністю авторів – вони всі майстри й пишуть талановито. Але цей талант помножений на відчуття авторів, несе емоційний заряд такої сили, який не заб’є ніякими гарматами ніяка ворожа артилерія.
Наближаються новорічні свята. Подарунком для наших воїнів став збірник творів українських сучасних авторів «Мальви для героя», створений за ініціативи письменниці Еліни Заржицької за сприяння Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР».
У військовому госпіталі м. Дніпра відбулась зустріч колективу авторів: Еліни Заржицької, Ольги Рєпіної, Олени Швець-Васіної, Лариси Омельченко, Володимира Кільченського і Дмитра Бондаренка, які презентували збірник перед пораненими, що знаходяться на лікуванні.
«Твори були зібрані ще на ... [ Показати всю рецензію ]
початку минулого року, – розповідає пані Еліна. – Спочатку планували зробити паперовий варіант, але поміркувавши разом із бібліотекарями, вирішили зробити сучасний варіант, який уможливлює читання книги через айфони, смартфони та планшети. Фахівці «молодіжки» зробили чудову книгу».
Психолог і літературний критик Ольга Рєпіна у вступному слові зазначила, що цей збірник уособлює духовний досвід українського народу, його національну гідність й незламне завзяття.
40 сучасних письменників України у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна АТО, який захищає рідну землю, свободу українського народу. Це – Тетяна Череп-Пероганич та Олена і Тимур Литовченки (м. Київ), Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганщина), Любов Відута та Іван Гентош (м. Львів), Віталія Савченко та Адель Станіславська (м. Івано-Франківськ), Наталія Хаммоуда (Туніс), Наталія Федько (м. Вінниця) тощо.
Дніпропетровщину представляють Дмитро Бондаренко, Марія Дружко, Андрій Енбулатов, Володимир Кільченський, Лариса Омельченко, Леся Степовичка, Олеся Омельченко, Олена Швець-Васіна та Євгенія Яворська.
Редагування здійснила письменниця Любов Сердунич (смт Стара Синява, Хмельниччина).
Арт-терапевт Ганна Мглинець представила творчі роботи учасників проєкту. Адже для оформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасників проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, спрямованого на реабілітацію воїнів ООС (АТО) засобами мистецтва. А поетка, композитор та співачка Олена Швець-Васіна подарувала присутнім пісню на власні вірші «За тобою вибір майбуття» (муз. О. Погорілого).
Незабаром наша бібліотека передасть електронні носії із записаною версією «Мальв для героя» у військові частини та розповсюдить серед освітян і бібліотечних працівників. На початку наступного року презентації збірника «Мальви для героя» пройдуть у ДОБМ ім. М. Свєтлова та КЗВО «ДАНО» ДОР».
Автор рецензії: Ольга Рєпіна
(джерело:
Книгобачення)
Укладач Е. Заржицька, Мальви для героя. Електронна збірка.– Дніпро. : «Журфонд», 2019. – 164 с.
«Брати-українці! Щомиті, щоднини
єднайтесь заради буття і добра.
По одному ми на землі порошини,
а разом – незрушна гора»
(Володимир Сіренко)
«Література здавна була
живлючим ковтком джерельної води,
тим чистим повітрям,
яке допомагає мислити, вселяє надію»
(Анатолій Шкляр)
Довго думала, як почати рецензію. Це не стандартна критична стаття, написана на популярну книгу. Це спогад про те, як кожен з нас відчував і відчуває себе в дні трагічних подій, які наша країна переживає третій рік ... [ Показати всю рецензію ]
поспіль. Адже описуючи своє бачення творчості, присвяченій АТО, перш за все, хочеться говорити про особистості героїв, їх життя та смерть, героїзм та відвагу.
Усі оповідання та вірші, кожен помах думки письменника чи поета, які взяли участь у збірці, – це не просто слова або картина на полотні пам’яті, написана за допомогою слів та уяви. Це своєрідний підхід до форми, часу, простору, через які автори висловлюють своє ставлення до драматичних подій, які розгорнулися на теренах України, до світу, в якому ми зараз живемо.
Так, час важкий. Час, який випробує людей на все: вчинки, характер, цілі і особистісні якості. Не варто говорити про те, що, читаючі подібні збірки, рефлектуючи через власну самокритику і мораль, читач обмірковує, що він особисто може зробити, щоб зовнішній світ став константне стабільнішим? Мені здається, що завдяки збірці «Мальви для героя» це можливе. До того ж, в Україні здійснилися зміни у громадянській свідомості та самосвідомості кожної конкретної людини від школярів до пенсіонерів, серця яких сповнилися ідеями миру та самодостатності України як держави.
Пам’ятаю, як у вересні 2014 року невелика група письменників Дніпропетровщини, відвідала Львівський форум видавців. І як люди реагували, коли дізнавалися про те, відкіля ми приїхали.
– Як, ви з Дніпропетровська?
– Так, ми з Дніпра, – відповідали ми.
– Ваше місто, ваш край – наші захисники.
Дуже було приємно було це чути. Й водночас болісно, тому що кожного дня у місті гули сирени «швидких», які везли поранених до шпиталю, й відбувалися поховання бійців. Тому, на погляд усіх, хто причетний до виходу цієї збірки, є знаковим, що сучасний ДНІПРО об’єднав письменників та поетів України для випуску подібної книги, в якій вшановуються Захисники Вітчизни. Через Вірші і Прозу, які реципроктно пов’язані із нашею пам’яттю, повагою, сумом.
Поза всяким сумнівом, збірка важлива для сучасної України – і це не пов’язано із стилем чи майстерністю авторів – вони всі майстри й пишуть талановито. Але цей талант помножений на відчуття авторів, несе емоційний заряд такої сили, який не заб’є ніякими гарматами ніяка ворожа артилерія.
Автор рецензії: Ольга Матюхіна
(джерело:
Книгобачення)
12 грудня у військовому госпіталі м. Дніпра відбулась зустріч колективу авторів: Еліни Заржицької, Ольги Рєпіної, Олени Швець-Васіної, Лариси Омельченко, Володимира Кільченського і Дмитра Бондаренка, які презентували збірник перед пораненими, що знаходяться на лікуванні.
«Твори були зібрані ще на початку минулого року, – розповідає пані Еліна. – Спочатку планували зробити паперовий варіант, але поміркувавши разом із бібліотекарями, вирішили зробити сучасний варіант, який уможливлює читання книги через айфони, смартфони та планшети. Фахівці «молодіжки» зробили чудову книгу».
Психолог і літературний ... [ Показати всю рецензію ]
критик Ольга Рєпіна у вступному слові зазначила, що цей збірник уособлює духовний досвід українського народу, його національну гідність й незламне завзяття.
40 сучасних письменників України у своїх творах оспівують героїчний образ нашого захисника – мужнього воїна АТО, який захищає рідну землю, свободу українського народу. Це – Тетяна Череп-Пероганич та Олена і Тимур Литовченки (м. Київ), Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганщина), Любов Відута та Іван Гентош (м. Львів), Віталія Савченко та Адель Станіславська (м. Івано-Франківськ), Наталія Хаммоуда (Туніс), Наталія Федько (м. Вінниця) тощо.
Дніпропетровщину представляють Дмитро Бондаренко, Марія Дружко, Андрій Енбулатов, Володимир Кільченський, Лариса Омельченко, Леся Степовичка, Олеся Омельченко, Олена Швець-Васіна та Євгенія Яворська.
Редагування здійснила письменниця Любов Сердунич (смт Стара Синява, Хмельниччина).
Арт-терапевт Ганна Мглинець представила творчі роботи учасників проєкту. Адже для оформлення збірника використані малюнки бійців АТО – учасників проекту Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, спрямованого на реабілітацію воїнів ООС (АТО) засобами мистецтва. А поетка, композитор та співачка Олена Швець-Васіна подарувала присутнім пісню на власні вірші «За тобою вибір майбуття» (муз. О. Погорілого).
Незабаром наша бібліотека передасть електронні носії із записаною версією «Мальв для героя» у військові частини та розповсюдить серед освітян і бібліотечних працівників. На початку наступного року презентації збірника «Мальви для героя» пройдуть у ДОБМ ім. М. Свєтлова та КЗВО «ДАНО» ДОР».