Сергій Жадан: «Ворошиловград» не припаде до душі тим, хто уподобав «Депеш мод».

 
Сергій Жадан: «Ворошиловград» не припаде до душі тим, хто уподобав «Депеш мод»
Книжки за жанрами

Всі книжки (1552)

Колонка

Проект з "Родимками" Іри Цілик - дещо інакший. Це була настільки вдала Ірина книжка (а ми знаємо, що говоримо, - не інтуітивно, а за статистикою), що нам було дуже шкода, що вона розійшлася в такій малій кількості друкованих примірників, більшість читачів надали перевагу скачуванню умовно безкоштовної електронної версії, не переймаючись запропонованою післяплатою. Авторам не звикати. Але кількість і тривалість цих скачувань навіть після того, як книжку припинили рекламувати в мережі, примушували нас шукати іншого продовження цій історії.

Новий проект реалізовуватиме освітні програми у сфері літератури, книжкової справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом.

Отож, в нашому випадку кожен двадцятий захотів скачані електрони матеріалізувати в паперовій версії. Оце і є „рекламна користь” від вільного розповсюдження інформації (піратів), щоправда, непряму рекламу не так вже й легко, а пряму шкоду теж неможливо порахувати, бо значна частина тих, хто скачував, просто не отримала б доступу до паперової книжки, навіть якщо дуже хотіла б: книжка була на полицях переважно київських книгарень та мережі книгарень «Є».

Книголюбам пропонуємо купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх
видів книг, окрім електронних.
www.vsi-mebli.ua

zahid-shid.net

Телефонный спрвочник Кто Звонит

Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Рецензія

26.02.2011

Рецензія на книжку:
С.Жадан. Ворошиловград : роман

весь Кіровоград :: 23 сентября 2010

22 вересня Сергій Жадан у рамках всеукраїнського туру на підтримку книги “Ворошиловград” презентував новий роман і в нашому місті. Перед зустріччю з читачами у Кіровоградській обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського Сергій поспілкувався з журналістами. Ось що письменник розповів про свій новий роман:

“У мене остання книга прози вийшла у 2006 році, була певна пауза, заповнена написанням віршів — за цей час вийшло три поетичні книги. Власне, ідея роману виникла 2-3 роки тому. Я якось дуже довго й обережно до нього підходив, тому що розумів: потрібно кудись рухатися, щоб книга не повторювала попередню. Була ніби перша спроба написати цей роман, вона була доволі невдалою — і все, що написав, я знищив. А вже з другої спроби з'явився цей текст, який і вийшов у вигляді книги. Як мені здається, книга справді відрізняється від моєї попередньої прози: роман вийшов більш меланхолійний, більш ліричний, більш наповнений усілякими соціальними реаліями, у ньлого доволі суттєвий соціальний контекст.

Розповідати, про що книга, мабуть, справа невдячна, це роман з купою персонажів, з купою усіляких подій і перипетій... Скажімо так: він про невеличке містечко на сході України, про українсько-російський кордон і про людей, котрі на цьому помежів'ї намагаються якось облаштуватися, дати раду собі, своєму минулому й своєму майбутньому. Головного героя звати Герман Корольов, це людина, якій за 30, яка вже фактично сформувалася, яка має своє громадське, політичне, соціальне й особисте життя, у якої ніби все гаразд у житті, але на яку раптом звалюється купа проблем. І він намагається ці проблеми вирішити, а для цього йому потрібно повернутися в те маленьке містечко, де він народився і виріс — фактично, це таке собі повернення в минуле, повернення в порожнечу, потрапляння в часову діру, звідки він намагатиметься вибратися. Це роман про пам'ять, про важливість пам'яті, про безперервність пам'яті, про те, що потрібно пам'ятати все, що з тобою було, і це тобі дозволяє якось формувати своє майбутнє. Роман про те, що потрібно захищати себе, своїх близьких, свої принципи, свою територію, своє минуле, своє майбутнє. Це роман про опір, роман про протистояння, про захист своїх принципів від зовнішнього тиску”.

“Не було якоїсь конкретної події, яка б надихнула на написання роману. Оскільки доводиться спостерігати за життям країни, накопичується якийсь матеріал, з'являються певні теми, які цікавлять і з якими продовжуєш працювати. Мені завжди було цікаво працювати із соціальними темами, себто реагувати на якісь виклики. Тому хотілося б написати книгу, у якій була б присутня соціальна тематика. У “Ворошиловграді” є соціальна тематика: тут є бізнес згаданого вище Германа Корольова, і на цей бізнес відбувається рейдерська атака. Фактично, це роман про рейдерство. У нас про рейдерство мало хто пише, у нас взагалі в українській літературі соціальної тематики ніби немає. Як правило, пишуть або про любов, або про наркотики, а мені натомість хотілося написати про соціальне”.

“Мені здається, що “Ворошиловград” не припаде до душі тим, хто уподобав “Депеш мод”. Є категорія читачів, які читають ”Депеш мод” і більш нічого не читають. Як правило, це люди, які реагують на гумористичні ситуації в літературі, на кількість ненормативної лексики... Звичайно, було спокуса після “Депеш мод” продовжувати писати в такому ж фарватері, але мені здається, що це шлях найменшого опору, мені це нецікаво. Себто я розумію, що відсікаю частину читачів, не йдучи назустріч їхнім смакам, але принаймні мені так цікавіше. Я спостерігаю, що зараз на презентації приходить частина публіки, якій цікаво почути якісь гумористичні, веселі ситуації, а тут нічого смішного немає. І вони такі розчаровані йдуть, говорять, що було нецікаво. Цей роман — він не гумористичний, він більше меланхолійний, більш ліричний, тому я думаю, шанувальникам “Депеш мод” він, можливо, не сподобається. Але нічого не поробиш! Принаймні, з мого боку це чесно”.

Дмитро Шульга

(Джерело: Р.К.С.)

Реклама
Rambler's Top100