Книголюбам пропонуємо
купить мебель
для ваших книг.
Шафи зручні для всіх видів книг,
окрім електронних. www.vsi-mebli.ua
Життя бентежне, але не зле, як казала одна наша знайома. Тому нам доводиться давати рекламу, щоб підтримувати сайт проекту. Але ж Вам не складно буде подивитись її? Натискати на ці посилання зовсім необов’язково , але якщо Вам щось впало до вподоби - дозволяємо . З повагою, колектив "Автури".
Три основні теми роздумів супровод-жують читача Петра Старости: традиція, сучасність і майбутнє. Читаючи книгу, потрапляєш наче у безмежну галерею, поділену на три нефи. Тут місце для активної дії розуму та душі. Адже автор ламає рамки між епохами і різними художніми стилями. Ліричний герой збірки в будь-який момент може перейти кордони часу, простору, настрою.
"У словоблудстві
"Гетьманів"
Вкраїни.
Село вмира
Розтерзане моє…"
Пережиті, переболені автором протиріччя між цінностями та засобом життя, з одного боку, і власне, традиціями – з іншого, визначають лейтмотив четвертої книги. Не дивлячись на кризу нашого суспільства, цілісність творчості залишається для поета важливішою, ніж комерційна попу-лярність.
Нині Петро Староста – член Конгресу літераторів України. Його твори широко публікуються в періодиці, журналах "Склянка Часу", "Дніпро", "Українець", антологіях, колективних збірках, альманахах. У творчому доробку автора три поетичні збірки: "Яблунева заметіль", "Місячна підкова", "Сопілка Велеса".
Тож, сподіваймося, що і у нової книги Петра Старости знайдеться достатньо читачів, аби його творчість стала надбанням широкого літературного кола.
Олександр Апальков,
редактор журналу
«Склянка Часу*Zeitglas»
Автор рецензії: Микола Савчук
(джерело:
Читаймо книгу)
Четверта поетична збірка Петра Старости “Малюнки словом” засвідчила, що поет постійно рухається щаблями-сходинками літературної драбини, і це не просто манірні сходинки-зіккурати якогось там міражно-маніакального Вавилону, що грозить розсипатись, самознищитись. Автор не належить і до такої категорії літераторів, які графоманять щоденно ( а для поета це повний абсурд!), щорічно видаючи по 2-3 збірки сирої непоетичної (шкідливої для “вжитку”, звісно ж!) субпродукції. Не кожен, хто прочитає Петрові ронделі, рубаї, легенди, зрозуміє значення його виразів, де багато синонімів, власних назв, імен міфологічних ... [ Показати всю рецензію ]
персонажів та історичних осіб. Але є словники та довідники, до яких і направляє Петро Староста читача.
Деформовані події та дати нашої історії, що подавались як єдина істина імперськими псевдо істориками, поет намагається подати правдиво, послідовно, про що говорить його епічний твір “Стиск багряної опанчі” про Болохівську землю.
А це велика територія нашої Ойкумени, про яку йдеться вперше в літописі 1150 року. Данило Галицький, Куремса, Діонісій, Мстислав… – імена, події…
Варто оглянутись на наше минуле разом з автором, воно того варте. Ні, не все абсолютно біле і абсолютно чорне, як нам подавалось в епоху соцреалізму!
Громадянська лірика мало не в кожнім другім вірші:
Україна – не провінція Європи,
Не забутий Богом дикий край.
Хоч в країні зболеній не рай;
У важкій борні знаходим власні тропи.
... Читаю вірші Петра Старости “Дух волі”, “Дума про долю”, “Дзвони неземних соборів” і відчуваю, як звільняюсь, як виходжу із туману-гіпнозу. Дай Боже і вам це відчути, читачі, Про художню цінність збірки ( вдалі метафори, власні епітети та словосполучення, поетичні пейзажі і т. д.) най скаже читач, критик.
Бажаю, щоб доля четвертої книги поета була такою, як він сам сказав власними рядками:
Огорнута увагою й добром
І обцілована словами…
Що ж, читаймо цю книгу, і ставаймо єдиною і достойною нацією!
З великим задоволенням прочитала поетичну збірку Петра Старости “Малюнки словом”. На мою думку твори автора правдиві, високохудожні, корисні для розуму і серця. Вони збагачують мову читача, очищають душу від зла, надихають на добрі вчинки.
Особливо вдячна П. Старості за історичну поему “Стиск багряної опанчі”. В ній автор оживив далеке минуле наших предків, про яке ми ще мало знаємо. Описи природи заставляють зовсім по іншому дивитися на навколишній світ.
Яскраві образи літературних героїв напрочуд живі і правдиві, в них ми часто пізнаємо самих себе.
Бажаю автору ... [ Показати всю рецензію ]
здоров’я і успіхів у створенні нових, таких же цікавих віршів.
Читачам раджу прочитати збірку “Малюнки словом”. Не пошкодуєте.